Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

En Uzun Süre Yayında Kalan 8 Türk Dizisi

En Uzun Türk Dizisi Kaç Bölüm Yayınlanmıştır?

Türk televizyonları tarihinde En Uzun Süre Yayında Kalan Türk Dizileri ve bu diziler hakkında bilgileri vipdizi.net farkı ile yazımızın devamında bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı diziler zaman zaman sezonluk diziler olsa da aldıkları reyting oranları ile elde ettikleri başarılar sebebi ile oldukça uzun sezonlarda yayınlarına devam etmektedir. Bu yazımızda sizlere Türk televizyon tarihinde uzun süre ekranlarda kalmayı başaran dizilerden bahsedeceğiz.  En Uzun Süre yayında kalan Türk Diziler hakkında bilgileri haftalık olarak yayınlanan diziler arasından seçilmiştir.

En Uzun Süren 8 Türk Dizisi

1-Kaynanalar Dizisi 950 Bölüm
2-Arka Sokaklar Dizisi 553 Bölüm+Devam
3-Bizim Mahalle 510 Bölüm
4-Bizimkiler Dizisi 465 Bölüm
5-Ayrılsak da Beraberiz Dizisi 450 Bölüm
6-Çiçek Taksi Dizisi  367 Bölüm
7-Mahallenin Muhtarları Dizisi 337 Bölüm
8-Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi 333 Bölüm
En Uzun Süre Yayında Kalan 8 Türk Dizisi
En Uzun Süre Yayında Kalan 8 Türk Dizisi 
1-Kaynanalar Dizisi 
Kaynanalar dizisi Televizyonlarının belkide evlere girmeye başladığı dönemler ile birlikte ekranlara gelen ve önceleri TRT daha sonraki yıllarda ise özel kanallar tarafından da yayınlanan Türk Dizisidir. 30 yıl ekranlarda yer alan Kaynanalar dizisi 950 bölüm ile listemizin ilk sırasında yer almaktadır. 
2-Arka Sokaklar Dizisi 
Arka Sokaklar dizisi 2006 yılında yayın hayatına başlayan ve halen devam eden diziler arasında yer almaktadır. Polisiye dizide her hafta farklı bir konu işlendiği için senaryoda sıkıntı yaşanmamaktadır. Uzun Soluklu Türk Dizisi Arka Sokaklar Kanal D ekranlarında Cuma akşamları yayınlanmaktadır.  Yazımızı yazdığımız dönemde dizi 553 bölüm ile ekranlara gelmektedir. 
3-Bizim Mahalle
Bizim Mahalle dizisi 9 yıl Türk Televizyonlarında ekranlara gelmeyi başaran ve bu süre içerinde tam 510 bölüm ile uzun süre yayında kalan Türk dizileri arasında yer almaktadır. 1993 ve 2002 yılları arasında yayınlanmıştır.
4-Bizimkiler Dizisi
Bizimkiler dizisi 1989 yılında yayın hayatına başlayan ve 13 yıl ekranlarda soluksuz bir şekilde izlenen dizilerden birisidir. Yayınlandığı dönem içinde 465 bölüm ile En Uzun Süren Türk Dizileri arasında yer almaktadır. 

5-Ayrılsak da Beraberiz Dizisi 

1999 yılı ile 2004 yılı arasında 5 yıl süre ile yayında kalmayı başaran dizi 450 bölüm ile listemize girmeye hak kazanan bir başka dizimiz arsında yer almaktadır. 
Daha fazla mesaj

Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ?

Konuşanlar’da gülmeler efekt mi? Tiktok fenomeni…

6-Çiçek Taksi Dizisi 
Çiçek Taksi dizisi 1995 yılı ile 2003 yılları arasında sevilerek izlenen Türk Komedi dizisi olarak kayıtlara geçen dizidir.367 bölüm olarak yayınlanan Çiçek Taksi dizisi sevilen karakterleri ile de unutulmaz diziler arasındadır. 
7-Mahallenin Muhtarları Dizisi
Mahallenin Muhtarları dizisi yayınlandığı dönemi hatırlayanlar tarafından çok bilenen dizilerden birisidir. 1992 ve 2002 yılları arasında 10 yıl yayında kalan dizi 337 bölüm yayınlanmıştır. 
8-Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi
2003 yılında ekranlara gelmeye başlayan dizi saatinde adeta Türkiye’de hayatın durduğu karakterlerin öldüğünde guyaben cenaze namazlarının kılındığı efsane dizi bir Kurtlar Vadisi isim de değiştirerek toplamda 333 bölüm ile ekranlarda kalan uzun süre kalan Türk Dizileri arasındadır. 
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler