Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Kuruluş Osman Alişar Gerçek tarihte nasıl Öldü?

Kuruluş Osman dizisi 23. bölüm 2. fragmanı yayınlandı. dizinin fragmanının yayınlanması ile birlikte dizinin hayranları Alişar karakterinin Gerçek tarihte nasıl Öldüğü konusunu merak ettiler. Sevilerek izlenen kuruluş Osman dizisi yeni bölümü ile 27 Mayıs günü ekranlarda olacak. Sevilen dizinin 23. bölümünde Alişar Osman bey ve adamları tarafından yakalanarak Kayı obasına getirilir. elleri bağlanan Alişar’ın boynunu Osman Beyin kesip kesmeyeceği ise merak konusu odu. Peki gerçek tarihte Kuruluş Osman Alişar Bey Nasıl Öldü? İşte detaylar…

Kuruluş Osman Alişar Bey Tarihte Kimdir? 

Tarihte Alişar Bey büyük beyliklerden olan  Germiyanoğlu beyliğinin başında bulunan kişi olarak geçmektedir. alişar Bey daha çok Kütahya beyi olarak bilinir. Kütahya bölgesinde hakim olan Germiyanoğulları ile Kayılar aslında yakın dosttur. Ancak Alişar Bey oldukça kurnaz bir adamdır. Eskişehir Kütahya’ya bağlı olduğu dönemlerde Kütahya beyi olan Alişar Bey ile Osman bey arasında küçük bir anlaşmazlık olmuş ve bu çatışmayı kazanan Osman Bey olmuştu. 
 Kuruluş Osman Alişar Gerçek tarihte nasıl Öldü?
 Kuruluş Osman Alişar Gerçek tarihte nasıl Öldü? 
Daha fazla mesaj

Doya Doya Moda 17. Bölüm İzle Youtube | 9 Ağustos 2022

Weptekno.com Açıldı

TARİHTE ALİŞAR BEY KİMDİR?
Gazi Osman Şah Eskişehir’e gidince, Eskişehir hükümet merkezi oldu ve şehirde pazar kuruldu. Eskişehir’in, Kütahya eyaletine bağlı olduğunu iler .şüren Kütahya Bey’i Germiyanoğlu Alişar Bey, adamlarından birini Eskişehir’e gönderip, pazarda satılan mallardan vergi almak istedi. Gazi Osman Bey, gelen adamı kovdu ve pazar memurlarına ekmek parası diye her yükten ikişer akça alınmak üzere bac resmi koydu.Bu meseleden dolayı Osman Şah ile, Germiyanoğlu arasında küçük bir çatışma oldu ve tabi kazanan yine Osman Bey…Kütahya ve başka taraflardan gelen Türkmenler, Karacahisar’a yerleştiler. Bundan sonra Osman Gazi bazen Eskişehir’de, bazen Söğüt’te, bazen de Karacahisar’da oturur, memleketin gelişmesine, adaletin yayılmasına ve halkın haklarının korunmasına çalışırdı. Bu suretle şehirler şen, yollar emin ve halk rahatlık içinde idi.

Kuruluş Osman 23.Bölüm 2.fragman Vip izle 
Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler