Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda Kimdir? Gerçek Adı

Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda Kimdir? Gerçek Adı 


Çatı Katı Aşk Sevda karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Firüze Gamze Aksu 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Şimdilerde 32 yaşında olan Firüze Gamze Aksu Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda diziye Demir ile görücü usulü olarak nişanlanmak ve evlenmek amacı ile gelen oyuncudur. Demir’in babaannesi çatı katını Yasemin ve Ateş’den geri almak için torunlarını evlendirmek ister.
Bu amaçla ahretliğin i Kayseri’den İstanbul’a çağırır. Ahretliği ise tam onun kafasından birisidir. Yanına torunları Ömer ve Sevda’yı da alarak İstanbul’a gelir. Amacı ise Çatı Katı Aşk Ömer ile Ayşen’i, Demir ile de torunu Sevda’yı baş göz etmek ister. Bu durumu anlayan Yasemin ise sahte kocası Ateş babaannenin bu planları boşa çıkarmak için elinden geleni yaparlar.

Çatı Katı Aşk Sevda çocukluktan beri Demir’i tanıyan ve ona hayran birisidir. Yasemin’in Demir’i kötülemesine aldırış bile etmeden ona övgüler yağdırır. Demir’in yaptığı kabalıkları bile görmezden gelerek erkektir yapar der. Yasemin ise Sevda’ya oldukça gıcık gitmiş ve ona Demir’i kaptırmak istememektedir. 
Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda Kimdir? Gerçek Adı
Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda Kimdir? Gerçek Adı 

Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda 

Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Firüze Gamze Aksu İstanbul ilinde 1988 yılında dünyaya gelmiştir.2018 yılında Survivor yarışmasında gönüllüler takımında da yer alan oyuncu   “Recep İvedik 4” sinema filminde oynamıştır. 

Firüze Gamze Aksu “Muhteşem Yüzyıl Kösem” ve Yalan Dünya isismli dizilerde konuk oyuncu olarak rol almıştır. Oyuncu 1,75 m boyunda ve 57 kg ağırlığındadır.

,
Rol Aldığı Dizi ve Projeler 

Çatı Katı Aşk (Sevda) – 2020
Savaşçı – 2018
Muhteşem Yüzyıl Kösem (Hatice) – 2017
Şeytan-i Racim 2 – 2015
Recep İvedik 4 (Eda) – 2014

Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda rolünü canlandıran Firüze Gamze Aksu hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın onuna geldik. Çatı Katı Aşk Dizisi Sevda giydiği kıyafet ve elbiseler hakkında yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.
Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler