Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi? Esra-Sedat-Celen

Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi?

Eleme Oyununda tabakları daha az başarılı bulunarak son 3’e kalan Esra, Sedat ve Celal oldu. eleme oyununda yemeği daha az başarılı bulunan adaylardan ciğer Sarma yapmaları istendi. Geleneksel yemekler arasında yer alan ciğer Sarma için eleme yarışmacılarına verilen süre ise 40 dakika oldu.

Masterchef Türkiye  23 Ağustos Eleme Potasında yer alan adaylar arasından hangi yarışmacının elendiği oldukça merak edildi. Bu sezon yarışmacılarının ilk eleme potası heyecanı ilgi ile izlendi. Eleme Potasında bulunan adaylar arasında yer alan Sedat,  Esra,  Aycüce,  Eray , Duygu , Celal iki aşamalı eleme oyununda yer alacak olan isimler oldu. 

Masterchef Bugün Kim Elendi? 23 Ağustos

Masterchef yarışmasında Kaptan olan Ayyüce Eleme Potasına aynı oyu alan ikiliden Duygu’nun ismini verirken oda arkadaşı Duygu’nun tepkisi ile karşılaştı. Sevilerek izlenen yarışma programında eleme potasına kalan 6 yarışmacıdan ilk 3 yarışmacı ilk eleme oyunu sonrası kalmayı garanti ederken diğer kalanlar ise elenecek adayın kim olduğunu belli etmek için bir başka yarışma yapacaklar. Celal ise Mehmet Şefe rakiplerinin güçlü olduğunu söyleyerek çekilmek istediğini vurguladı.

Masterchef Eleme Oyununda Kim Hangi Yemekleri Yaptı?

Masterchef yarışmasında 23 Ağustos Eleme oyununun ilk turunda ise eleme adaylarının yaptıkları yemekler ise şunlardı.

1-Eleme Adayı Kaptan Aycüce 


Eleme adayı Kaptan Ayyüce Kuzu Pirzola ana yemeği ile eleme yarışında yaptığı yemekle ön plana çıkan isim oldu. Sıcak salata yapan yarışmacı ayrıca patlıcan közledi. Acı biberlerden acı bir sos yapan yarışmacı Pirzolanın yanında acı bir salata yaparak eleme yarışında yarıştı. Danilo Şefin temizlemediğini söylediği yarışmacı zamanı yetmediğini ifade etti. Salatasının içerisine eksra olarak hurma koyduğunu dile getirdi. Tabağına güvendiğini ve arkasında olduğunu dile getirdi. 

2-Eleme Adayı Duygu

Bir diğer eleme adayı Duygu ise eleme oyununda Mantı ve Karides ile Bisk Sos yaptı. Karides ve Somon ile bir karışım yaparak makarnasının içine dolgu olarak koyan Duygu yemeğinin altına ise güzel bir sos hazırladı. İç harç malzemelerinden kalanları sosunda kullanan yarışmacı duygu hamuru ikinci defa fırına sürerek hem suda haşladı hemde fırına sürdü.
3-Eleme Adayı Esra
Esra aradığı ürünü markette bulamadığını söyleyerek çiğ köfte yaptığını ve cevizli sos yaptığını söyledi. İç harcını satır kıyması ile hazırlayan Esra’nın yemeği için güzel bir Çılbır olarak değerlendirirken, Somer Şef ise yaratıcılık konusuna vurgu yaptı. Somer Şef güzel bir çiğ börek olarak değerlendirme yaparken başarılı olması için daha az başarılı 3 yemeğin gelmesi gerektiğini söyledi.
Daha fazla mesaj

MasterChef 36. Bölüm İzle Youtube | 10 Ağustos 2022

Weptekno.com Açıldı

4-Eleme Adayı Eray 

Eleme potasında yer alan Eray ise 4 peynirli ekmek ile Kuzu pirzola yaptı. Kuzu Pirzolayı az pişmiş şekilde sunan Eray için Mehmet Şef herkes neden Kuzu Pirzola yaptı diye sordu. 

5-Eleme Adayı Sedat
Sedat domates sosu biberler ile beyaz sirke ve tereyağ ile süsledi Üzerine ise Patlıcan ve Soman ile sunan Sedat’ın tabağını ilk tadım yapan Danilo Şef kılçık buldu. Mehmet Şef ise neden deri ile pişirildiğini sorar. Balığının derisinin Çıtır olmadığını söyleyen Somer şefden sonra tadım yapan Mehmet Şef ise kılçık bularak insan sağlığına zarar verecek şeyler için gerekli uyarı yaptı. 

6-Eleme Adayı Celal
Celal Kuzu Pirzola yaptığını ifade ederken oldukça geniş bir sos ile jüri üyelerinin karşısına çıktı. Tabağını dengelemek adına iki patates ile sunum yapan Celal’in tabağı ile ilgili Somer Şef pirzolayı temizleme konusunda bir kaç ipucu verdi. Küflü Peynirin sorunu hakkında da bilgiler veren Somer Şef Küflü peynirin eritilmesi gerektiğini ifade etti. 

Masterchef İlk Elenen İsim Kim Oldu?

Eray Yaptığı tabakla ilk eleme oyununda başarılı olmayı başarırken eleme potasında çıkan llk aday oldu. Duygu ilk eleme potasında çıkan diğer bir yarışmacı olurken bu hafta elenmekten kurtulan bir diğer isim oldu. Eleme Potasında Kurtulan 3. isim yani en başarılı 3. tabağının sahibi ise Aycüce oldu 
Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi?
Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi?
Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler