Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Widget HTML #1

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?


Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Leyla Lydia Tuğutlu Almanya 29 Ekim 1989 doğumludur. İstanbul Üniversitesinde Alman dili eğitimi almıştır. 1.73 metre boyunda ve 62 kg ağırlığında olan oyuncu Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Elçin rolü ile ekranlara gelecektir. 
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?


Büyük Selçuklu Dizisinde rol alacak olan Elçin Hatun karakteri Turna Hatun'un en büyük rakibi olacaktır. Sultan Ahmed Sencer tarafından gözden kaçmayan Elçin Hatun sarayda bütün dengeleri alt üst edecek bir karakter olacaktır. 
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?

Uyanış Dizisi Elçin Hatun Tarihte Var mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi tarihi bir dizi olması dolayısı ile dizide rol alan karakterler genellikle tarihi kişilerden esinlenerek oluşturulan kişilerdir. Tarihin derinliklerinde detaylı araştırma yapılırsa aynı isimle olmasa bile Uyanış Elçin karakterine yakın bir tarihi kişilik olabilir düşüncesindeyiz. Bazı tarihi dizilerde senaryo gereği tarihte olmayan karakterlerde işlenebilmektedir. Uyanış Selçuklu dizisi Elçin sarayda tüm dengeleri değiştirecektir. 

Elçin Hatun Rolünü Canlandıran Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?

Uyanış Selçuklu Dizisi Elçin rolü ile ekranlara gelecek olan Leyla Lydia Tuğutlu 1989 yılında Almanya ülkesinin Berlin şehrinde dünyaya gelmiştir. Alman dili ve edebiyatı eğitimlerini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2008 yılında yapılan Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda birinci olmuştur. Yarışma sonunda birincilik tacını ise ünlü isim  Paris Hilton'dan almıştır.

Uyanış Dizisi Elçin Elçin karakterini oynayacak olan Leyla Lydia Tuğutlu  hanımın instagram hesabı https://www.instagram.com/leylalydia/ dır. Başarılı oyuncunu 2009 yılında ES Es dizisinde İrem karakteri ile dizi kariyerine başlamıştır. Kısa süren bu diziden sonra ise Kirli Beyaz dizisinde Melis rolünü canlandırmıştır. 2012 yılına geldiğimizde ise başarılı oyuncu Karadayı dizisinde Songül rolünü canlandırdı. 

Şimdilerde Büyük Selçuklu Dizisi Elçin rolü ile ekranlara gelmeye hazırlanan Leyla Lydia Tuğutlu 2015 yılında Kiralık Aşk dizisinde İz rolü ile ekranlardaydı. Tatlı İntikam dizisi Pelin karakteri ile sevilen oyuncu bu dizi  sonrasında ise Bu Şehir Arkamdan Gelecek isimli dizide oynadı. 2018 yılında ekranlara gelen Kızım dizisinde Canan karakteri canlandırmıştır. 

Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?

Leyla Lydia Tuğutlu’nun rol aldığı dizi filmler;

2009- ES-ES- İrem,
2010- Kirli Beyaz- Melis,
2012- Karadayı- Songül,
2015- Kiralık Aşk- İz,
2016- Tatlı İntikam- Pelin,
2017- Bu Şehir Arkandan Gelecek-Derin,
2018- Kızım- Candan dizilerinde rol aldı.

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin karakterini canlandıran Leyla Lydia Tuğutlu hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Uyanış Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kimdir? Merak edenler bağlantıyı ziyaret edebilir.  Trt ekranlarında yayınlanacak olan yeni sezon dizinde rol alan oyuncu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. 

Yorum Gönder for "Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Elçin Kimdir?"