Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Widget HTML #1

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Sevda Erginci İstanbul 3 Ekim 1993 doğumludur. Terazi burcu olan oyuncu  1.65 cm boyunda ve 50 kg ağırlığındadır. Küçük yaşlardan itibaren tiyatro ile ilgilenmiştir. Şimdilerde Uyanış Dizisi Turna Hatun rolü ile ekranlara gelecek olan Sevda Erginci İlk olarak Koyu Kırmızı dizisi ile ekranlara merhaba demiştir. 

Trt ekranlarında yayınlanacak  Büyük Selçuklu Dizisinde Turna Hatun rolü ile ekranlara gelmeye hazırlanan Sevda Erinci 2012 yılında Koyu Kırmızı dizisi sonrasında aynı yıl Lamia karakteri ile Veda isimli dizide oynadı. Karagül dizisinde Ayşe karakteri sonrasında Nazlı isimli Sinema filminde yer aldı. 
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kimdir?
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kimdir?
2016 yılının sevilen dizisi Hayat Bazen Tatlıdır'da Sevda rolünü oynadı. Canlandırdığı Ayperi karakteri ile Ver Elini Aşk Dizisinde rol alan oyuncu 2018 yılında Yasak Elma dizisinde Zeynep karakterini canlandırdı. 2019 yılında yayınlanan Sevgili Geçmiş Dizisinde İpek karakteri ile ekranlara gelen oyuncu şimdilerde Uyanış Dizisi Turna Hatun ile ekranlarda olacak.

2019 – Sevgili Geçmiş (İpek) (TV Dizisi)
2018 – Yasak Elma (Zeynep) (TV Dizisi)
2017 – Ver Elini Aşk (Ayperi) (TV Dizisi)
2016 – Hayat Bazen Tatlıdır (Sevda) (TV Dizisi)
2015 – Uzaklarda Arama (Nazlı) (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Karagül (Ayşe) (TV Dizisi)
2012 – Veda (Lamia) (TV Dizisi)
2012 – Koyu Kırmızı (Ayşe) (TV Dizisi)

Selçuklu Dizisi Turna Hatun Tarihte Kimdir?

Tarihi kaynaklarda yaptığımız araştırmalarda Sultan Melikşah’ın eşi Terken ya da Türkan Sultan olarak geçmektedir. Oğlu Ahmet Sencer’in de eşide Turkan Sultan olarak geçmektedir. Turna ismi karşıklık olmaması açısından verilen bir isim olabileceği gibi senaryo gereği verilen bir isimde olabilir. Bu konuda biz sadece tahminlerimizi yazdık. 
Uyanış  Dizisi Turna Hatun Kimdir?
Uyanış  Dizisi Turna Hatun Kimdir?
Dizide Turna Hatun Sultan Ahmed Sencer’in ilk önceleri önce sevgilisi daha sonra ise dini nikahlı eşi olmasını tahmin ediyoruz. 

Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun karakterini canlandıran Sevda Erinci hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Uyanış Dizisi Elçin Hatun Kimdir? diye merak edenler bağlantıyı ziyaret edebilir. 

Yorum Gönder for "Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kimdir?"