Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Kırmızı Oda Dizisi Meliha Kim? Gerçek Adı Hikayesi

Kırmızı Oda Dizisi Meliha Kimdir? 

Kırmızı Oda Dizisi Meliha karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Müjde Evrim Alasya 5 Mayıs 1979 yılında İzmir ilinde dünyaya gelmiştir. Tiyatro bölümünü Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamlamıştır. 1,71 metre boyunda ve 56 kilodur. İki kardeşi olan Müjde Evrim Alasya Kırmızı Oda Dizisi Meliha rolü ile dizide yer almaktadır. 
Tv 8 ekranlarında Cuma akşamları yayınlanan ve yaşanmış hayat hikayelerinden esinlenerek konuların oluşturulduğu dizide konuk oyuncu olarak yer alan Meliha’nın hayat hikayesi ilk iki bölüme damga vururken 3. bölümde de hikayenin devam edeceğinin sinyallerini verdi. 

Kırmızı Oda Dizisi Meliha’nın Küçüklüğünü Kim Oynuyor?

Kırmızı Oda Meliha’nın Küçüklüğünü canlandıran çocuk oyuncunun gerçek adı İdil Yade Kırnık  Layla Şirin Ajans oyuncusudur. Kırmızı Oda Dizisi Meliha’nın Küçüklüğü rolü ile ekranlara gelen İdil Yade Kırnık Bab Candır isimli dizi ile kariyerine başlamıştır. Aşk Laftan Anlamaz dizisinde 2017 yılında rol alan çocuk oyuncu Gülperi Dizisinde Duru karakterini canlandırmıştı. Oyuncunun yer aldığı diğer dizi ve filmler ise şunlardır. 
Kırmızı Oda (Küçük Meliha) – 2020
The Protector (Şirin) – 2020
Kader Postası – 2019
Gülperi (Duru) – 2018
Kadın – 2018
Hayat Sırları – 2017 / 2018
Yıldızlar Şahidim Olsun – 2017
Anne – 2017
Aşk Laftan Anlamaz – 2016 / 2017
Baba Candır – 2016 / 2017
Kırmızı Oda Meliha rolünü canlandıran Evrim Alasya bir çok dizi ve projede yer alan isimlerden birisidir. Özellikle tiyatro oyunları kariyeri oldukça geniş olan oyuncunu 2003 yılında Bir İstanbul Masalı isimli dizi ile kariyerine başlamıştır. Canlandırdığı Sema karakteri ile Ihlamırlar Altında isimli dizide rol alan oyuncu 2008 yılında Başka Semtin Çocukları isimli sinema filminde Evrim karakterini oynamıştır. 
Kırmızı Oda Dizisi Meliha Gerçek Adı Hikayesi
Kırmızı Oda Dizisi Meliha Gerçek Adı Hikayesi 

Kırmızı Oda Dizisi Meliha Oynadığı Diziler

Kırmızı Oda Dizisi Meliha karakterinden önce ise Güneşin Kızlar isimli dizide Güneş rolü ile ekranlara gelen Valide Sultan’ın gençliğini oynamıştı. Evrim Alasya’nın yer aldığı diğer dizi ve filmler ise şunlardır. 
Güneşin Kızları (Güneş) (TV Dizisi) – 2015
Benim Adım Gültepe (Suna) (TV Dizisi) – 2014
Vicdan (TV Dizisi) – 2013
Muhteşem Yüzyıl (Valide Sultan’ın Gençliği) (TV Dizisi) – 2011
Gönülçelen (Balçiçek) (TV Dizisi) – 2010
Muro (Fidan) (Sinema Filmi) – 2008
Gece Sesleri (Neslihan) (TV Dizisi) – 2008
Başka Semtin Çocukları (Evrim) (Sinema Filmi) – 2008
Ihlamurlar Altında (Sema) (TV Dizisi) – 2005
Bir İstanbul Masalı (TV Dizisi) – 2003-2005

Kırmızı Oda Dizisi Meliha’nın Hikayesi Nedir?

Kırmızı Oda Dizisi Meliha  Hikayesi
Kırmızı Oda Dizisi Meliha  Hikayesi
Kırmızı Oda Dizisi Meliha hikayesi ile diziye damga vuran isim oldu. Meliha’nın hikayesinde Meliha’nın annesi babasına aşık olarak kendilerine gözlerden uzak bir köy yakınlarında yuva kurarlar. Kendinden başka 5 kardeşi olan Meliha’nın babası annesine sahip olmak için gelen bir adam tarafından vurularak öldürülür. Babası öldükten sonra ise annesi ve daha sonra ise Meliha’nın ablası Güler’e cinsel istismarda bulunmuştur. 
Meliha’nın annesi bir zaman sonra hastalıktan ölür. Ablası ve kardeşleri babasının yanında bir mezar kazarak annelerini buraya gömerler. Anneleri öldükten sonra  kardeşlerine bakma görevi Meliha’nın ablası Güler‘e kalmıştır. Meliha’nın ablası kardeşlerine dağ evinde bir süre baktıktan sonra korkusundan onları da yanına alarak İstanbul’a doğru yola çıkarlar.
Daha fazla mesaj

Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ?

Konuşanlar’da gülmeler efekt mi? Tiktok fenomeni…

Meliha’nın ablası Güler kardeşlerine bakabilmek ve onların bir evde yaşaması için İstanbul’a gelir gelmez kendisini feda eder. Onlara yiyecekler alarak en sevdiği oyuncakları alır. Daha sonra kardeşleri ile vedalaşan Meliha’nın ablası Güler kendisini bekleyen kötü kadere doğru yola çıkar ve bir daha kardeşleri ile görüşmez. Zaman Zaman Meliha ablası Güler ile sadece telefon ile görüşür. Daha sonra ise aldıkları bir telefon ile ablalarının vefat ettiği haberini öğrenirler.
Kırmızı Oda Dizisi Necdet Kimdir? Tıkla Öğren
Kırmızı Oda Meliha ve Kardeşi Güler’in hayat hikayesi burada bitmiyor tabiki. Dizinin 3. bölümünde Meliha’nın hayat hikayesi ve kardeşlerine bakmak için yaşadığı çileler anlatılacak. 

Kırmızı Oda Dizisi Meliha
Kırmızı Oda Dizisi Meliha Kim? Gerçek Adı Hikayesi 
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler