Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Hatice Şendil İstanbul 1983 doğumludur. Aslen Antalya’lıdır. Anne tarafından İstanbul’ludur. 2 kız kardeşi olan oyuncunu İşletme Okumuştur. Hatice Şendil Uyanış Dizisi Terken Hatun rolü ile dizide rol alacaktır. Başarılı oyuncu 

2001 yılında Miss Turkey yarışmasında 3. olmuştur.

Trt ekranlarında yayınlanması beklenen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi Yapımcılığını Akli Film’in yapmaktadır. Eylül ayında ekranlara gelmesi beklenen dizinin ismi önce Nizamı Alem olarak açıklanmış daha sonra ise Uyanış: Büyük Selçuklu olarak değiştirilmiştir. 

Bir önceki yazımızda sizlere Uyanış Dizisi Elçin Hatun hakkında bilgiler vermiştik. Sultan Melikşah’ın döneminin anlatılacağı Uyanış Dizisi Terken Hatun rolünü canlandıran Hatice Şendil bir çok dizide rol almış bir isimdir. 
Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir?
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir?
Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun rolü ile Trt ekranlarında rol alacak Hatice Şendil 2001 yılında Buket karakteri ile Yeni Hayat dizisinde rol almıştır. Bu diziden 4 yıl sonra Eylül dizisinde Azize rolünü canlandırmıştır. Kurtlar Vadisi, Yaban Gülü, Geniş Aile, Karadağlar gibi bir çok dizide rol almıştır. 2012 yılında Ustura Kemal isimli dizide rol almıştır. Oyuncunun yer aldığı diğer diziler ise şunlardır. 
2012 – Ustura Kemal (TV Dizisi)
2012 – 2013 – Dila Hanım (TV Dizisi)
2010 – Karadağlar (Gülhayat) (TV Dizisi)
2010 – Geniş Aile (TV Dizisi)
2008 – Yaban Gülü (Laçin) (TV Dizisi)
2008 – Para=Dolar (TV Filmi)
2007 – İki Yabancı (Zeyno) (TV Dizisi)
2008 – 2009 – Kurtlar Vadisi Pusu (TV Dizisi)
2007 – Fesupanallah (Gülpare) (TV Dizisi)
2005 – Eylül (Aziza) (TV Dizisi)
2001 – Yeni Hayat (Buket) (TV Dizisi)

Uyanış Selçuklu Dizisi Terken Hatun Tarihte Kimdir?

Uyanış Dizisindeki Terken Hatun karakteri tarihte yaşamış bir karakterdir. İsmi tarihi kaynaklarda Terken Hatun veya Celâliye Hatun olarak geçmektedir. Selçuklu Devleti’nin hükümdarı Sultan Melikşah’ın eşi olan Terken Hatun aynı zamanda  I. Mahmud’un da annesidir. Terken Hatun’un babası İbrahim Tamgaç Han Batı Karahanlıların kurucusu ’dır. Kocası hayatta iken oğlu Mahmud’un veliaht olarak atanması için üvey oğlu Berkyaruk taraftarı vezir Nizamülmülk ile mücadeleye girişmiştir. 
Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir?
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Terken Hatun Kimdir?
Uyanış Selçuklu Dizisi Terken Hatun rolün canlandıran Hatice Şendil hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Uyanış Dizisi Turna Hatun hakkında detaylara bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler