Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek Adı

Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek Adı

28 Eylül’de Trt ekranlarında başlayacak olan yeni dizi Uyanış merakla bekleniyor. Gevher Hatun kimdir? Gerçek adı ve dizideki ve Tarihteki Rolü hakkında  merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Uyanış dizisi Gevher Hatun gerçek adı Leyla Feray’dır. 8 Mayıs 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğrenimini ise Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde tamamladı. İlk oyunculuk deneyimini ise Ben Onu Çok Sevdim dizisinde yaşadı.

Tarihte Gevher Hatun Kimdir?

Uyanış dizisi Gevher hatun Şerafet tin Lala’nın kızıdır. Ayrıca İslam alimlerinin en önemli isimlerinden olan Mevlana Celalettin’i Rumi’nin 1225 yılında evlendiği ilk eşi olan Gevher Hatun iki oğlu vardır. 
Mevlana Celalettin’i Rumi ve Gevher hatunun Sultan veled ve Alaeddin Çelebi adında iki oğlu olmuştur. Mevlana Celalettin’i rumi ikinci evliliğini Gevher hatunun vefatından yıllar sonra Kerra Hatun ile yapmıştır. Uyanış Selçuklu Dizisi Elçin Hatun hakkında detaylar için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Uyanış Gevher Hatun (Leyla Feray) Kariyeri 

Uyanış Dizisi Gevher Hatun rolü ile ekranlara gelmeye hazırlanan Leyla Feray 2014 yılında Paşa gönlüm isimli dizide  Türkan karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Ömrüm Sessiz Bir çığlık isimli projede Nağme rolünü canlandırmıştır. 
Leyla Feray Uyanış dizisinden önce yine bir tarihi dizide rol almıştır. 2017 Yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde oynamıştır. 
Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek Adı

Uyanış: Büyük Selçuklu (Gevher Sultan) – 2020
Ottoman Rising (Huma Hatun) – 2020
Kardeşim Benim 2 (Leyla) – 2017
Muhteşem Yüzyıl Kösem (Ayşe Sultan) – 2016 / 2017
Üç Arkadaş – 2015
Paşa Gönlüm – 2014
Ben Onu Çok Sevdim (Sinem) – 2013
Uyanış Dizisi Gevher Hatun rolünü canlandıran Leyla Feray hakkında hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Oyuncu ve dizi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. 
Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler