Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Arıza Dizisi Cabir Kim? Gerçek Adı

Arıza Dizisi Cabir Kim? Gerçek adı, kariyeri ve oyuncu hakkında merak edilen tüm detaylara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Arıza Dizisi Cabir Kimdir?

Arıza Dizisi Cabir karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Fırat Tanış İstanbul ilinde  5 Mayıs 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. Tam ismi Nuri Fırat Tanış olan oyuncunun küçük yaşlardan itibaren tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. Geniş Aile dizisi ile hemen herkes tarafından tanınan Fırat Danış şimdilerde Show Tv ekranlarının sevilen dizisi Arıza kadrosunda yer alıyor. 
Başarılı oyuncu 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü´nden mezun olmuştur. Okuldan mezun olduktan sonra 1998 – 2001 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları´nda bir çok oyunda sahne aldı. 
2007 yılında Sadri Alisik Tiyatro Ödülleri´nde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Daha sonra  Testosteron´da (Andrzej Saramonowicz) oynadığı Kornel karakteri ile  2009 İsmail Dümbullu Ödülü´nü kazandı.
Son olarak 2019 yılında İstanbullu Gelin isimli dizide rol alan oyuncu bu diziden önce Ömrün Sensiz isimli projede yer almıştır. Geniş Aile dizisinin Koyu Bilal rolü ile herkesin gönlüne taht kuran oyuncu 2001 yılında Yeditepe İstanbul isimli dizide ilk olarak rol almıştır . Tozlu Yollarına Düştüm De Geldim ve Yağmur isimli iki şarkısı bulunmaktadır. 
 
Fırat Tanış’ın  Yer Aldığı Diziler ise Şunlardır.
Daha fazla mesaj
2001 – Yeditepe İstanbul
2004 – Şeytan Ayrıntıda Gizlidir
2005 – Ihlamurlar Altında (Nevzat)
2006 – Felek Ne Demek
2007 – Menekşe İle Halil (Yusuf)
2009 – Geniş Aile (Koyu Bilal)
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı
2015 – Ömrüm Sessiz Bir Çığlık
2019 – İstanbullu Gelin (Adem)
2020 – Arıza (Cabir)
Arıza Dizisi Cabir karakterini canlandıran Fırat Danış hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik.
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler