Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Kuruluş Osman İnegöl Tekfuru Aya Nikola Kimdir? Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman Aya Nikola Kimdir?

Kuruluş Osman Dizisi İnegöl Tekfuru Aya Nikola karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Erkan Avcı Diyarbakır 1982 doğumludur. Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Erkan Avcı Kuruluş Osman Dizisi Ayya Nikola rolü ile dizide yer alacaktır. vipdizi.net Yeni sezon ilk bölümü ile 7 Ekim akşamı ekranlara gelecek olan Kuruluş Osman dizisinde yeni sezonda yeni oyuncularda ekranlarda olacak. 
Cüneyt Arkın’ında diziye dahil olacağı dizide Erkan Avcı Nikola karakteri ile yeniden güçlü Roma’yı yaratmak için geldiğini söyleyerek diziye dahil olur. 

Kuruluş Osman Aya Nikola Gerçek Adı ? 

Kuruluş Osman Dizisi Ayya Nikola rolünü canlandıran Erkan Avcı 1 Ocak 1982 yılında  Diyarbakır ilinde dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan oyuncu son olarak sevilen dizi Çukur’da Çeto karakterine hayat vermişti. Kurtlar Vadisi dizisinde de Gürkan karakteri ile ekranlara gelen Erkan Avcı Kuruluş Osman İnegöl Tekfuru Aya Nikola rolünü canlandırmaktadır. 
Daha fazla mesaj

Doya Doya Moda 17. Bölüm İzle Youtube | 9 Ağustos 2022

Weptekno.com Açıldı

Kuruluş Osman İnegöl Tekfuru Aya Nikola Kimdir? Tarihte Var mı?

2018 – Çukur (Çeto) (TV Dizisi)
2017-2018 – Payitaht Abdülhamid (Fehim Paşa) (TV Dizisi)
2013-2014 – Karadayı (Necdet) (TV Dizisi)
2009 – 2012 – Sakarya Fırat (Ethem Tekintaş) (TV Dizisi)
2009 – Mukadderat (Bilen Adam, None, 2009)
2009 – Acemi Müezzin (Cemal) (TV Dizisi)
2007 – 2008 – Kurtlar Vadisi Pusu (Gürhan) (TV Dizisi)

İnegöl Tekfuru Aya Nikola Gerçek Tarihte Kimdir?

Domaniç Muharebesi veya diğer adı ile İkizce Savaşı, Osmanlı İmparatorluğu’nun yaptığı 3. savaş olarak bilinmektedir. Osmanlı’nın kurulma aşamalarındaki önemli savaşlardan birisidir bu savaş. Osman Gazi Başa geçtikten sonra onun ilk hedefler arasında İnegöl bulunmaktaydı.  İnegöl Tekfuru Aya Nikola ise  Osman Gâzî’ye karşı bir sû-i kast planı hazırlamış ve bu olay bazı tarihi kaynaklarda Çakır Pınarı Vak‘ası diye geçmiştir. 
İnegöl Tekfuru Aya Nikola bu planlarını hazırlarken Bilecik ve Lefke tekfurlarının Karakeçili Aşireti’ne karşı duydukları sempatiyi kullanmıştır. Aya Nikola bu bölgedeki dostlukları  yıkmak ve  Osman Gâzî’nin hayatına son vermek için çaba göstermiştir. Tarihi kaynaklarda Yarhisar Tekfurunun kızı Holafira ile Bilecik Tekfuru’nun oğlunun düğünlerini suikast için seçmiştir. 
Bilecik Tekfuruna gelin olan Yarhisar Tekfuru’nun kızı Holafira  Osman Gâzî’nin eline düşmüştür. Osman Gâzî, Çakırbeyli Pınarı baskınından sonra Yarhisar ve İnegöl tekfurlarının derlenip toparlanmasına fırsat vermeden doğruca Yarhisar Kalesi’e gitmiş ve burasını fetih etmiştir. Daha sonra ise Turgut Alp’i İnegöl üzerine göndererek burasının da fethini sağlamıştır.
Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler