Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Masumlar Apartmanı Safiye’nin Hastalığı Ne

Masumlar Apartmanı Dizisi Safiye Kim? Gerçek adı 


Masumlar Apartmanı Dizisi Safiye karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Ezgi Mola İstanbul 29 Mart 1983 doğumludur. Başarılı oyucu Dizide temizlik hastası ve evindeki çöpleri dışarı atamayan bir karakteri Canlandırıyor. Masumlar apartmanında Safiye abisi Han, Kardeşleri Neriman, Gülben ve birde hasta babaları ile birlikte yaşamaktadırlar. Oturdukları apartman onlara aittir. Kendi daireleri  haricinde apartmanda bir kaç tane kiracı vardır. 
Bu kiracılar özellikle Safiye’nin çöpleri boş dairelerde biriktirmesi sebebi ile oluşan kokudan rahatsızlık duymaktadırlar. Rahatsız olan kiracılar ile sık sık tartışan Safiye kiracılardan birisinin evine çöpleri koymak için onu evden çıkartır. Kardeşi Han ise boşalan daireyi kiraya vermesi için emlakçı ile anlaşmıştır. Yeni gelen Kiracıların kızı İnci ile vipdizielim bir kaza sonucu tanışan Han yeni kiracıların onlar olduğunu öğrenince oldukça mutlu olur. ancak bu mutluluk Safiye tarafından oldukça kıskanılır. 
Daha fazla mesaj

Doya Doya Moda 17. Bölüm İzle Youtube | 9 Ağustos 2022

Weptekno.com Açıldı

Masumlar Apartmanı Safiye annesinden ne gördüyse kardeşlerine uygulamaktadır. aşırı derecede temizlik hastasıdır. hemen her şeyi 3 defa deterjan ile yıkayan Safiye yine bunları üçer defa durulamaktadır, Bu durum evde yemek pişmesini oldukça geciktirmekte bazen ise hiç pişmemesine sebep olmaktadır. 
Safiye’nin babasının düzenli olarak ilaçlarını alması için saatinde yemek yemesi gerekmekte ancak Safiye’nin takıntılı temizliği yüzünden bu mümkün olmamaktadır. Safiye’nin her şeyi 3 kere yıkamak dışında bir çok takıntılı olduğu konu vardır. annesinden kalan gazeteleri saklayan Safiye kardeşi Gülben’in gece yatağa işediği çarşafları ise makinada vipdizi yıkamaz, Şişli çarşafları çöp poşetinde saklayarak biriktirir. 
Masumlar Apartmanı Safiye kardeşi an7ı evin erkeği gibi görse de bazı konularda kendisinin dediğinin olmasını istemektedir. Küçük Kardeşi Neriman’ın erkek arkadaşı olmasını istemez. Çantasından bulduğu bir başkasına ait not yüzünden onu odaya kapatır. Neriman ise diğer Kardeşi Gülben kadar Safiye’ye bağlı değildir. Masumlar Apartmanı Gülben ablası Safiye’nin sözünden çıkmaya cesaret edemez. 
Masumlar Apartmanı Safiye karakteri abisi Han’ın evlenmesini hiç istemez. Evlenip onları terk edeceğini düşünür. Bu fikir onu çılgın eder. Kendisine mahallede Deli Dudu dediklerini söyleyerek yeni gelen kiracılar ile ilk günden kavga eder. Peki bir romandan esinlenen bu dizideki Safiye’nin hastalığı nedir? 

Masumlar Apartmanı Safiye’nin Hastalığı Nedir? 

Halk arasında temizlik hastalığı olarak da bilinen “obsesif kompulsif kişilik bozukluğu” hem kişiyi hem de kişinin aile ve sosyal çevresini olumsuz etkiliyor. Temizlik hastalığı günümüzde genel olarak kadınlarda gözükmektedir. Uzmanlar bu hastalığın tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor.
Masumlar Apartmanı Safiye’nin hastalığının ismi halk arasında Temizlik hastalığı olarak bilinse de hastalığının ismi Obsesif kompulsif hastalığıdır.  Takıntılı olarak temizlik yapmak, her şeyin kirli vipdizi.net olduğunu zannetmek, Her şeyi defalarca yıkamak gibi belirtileri vardır. 
Bu hastalığın altında yatan sebep ise  anksiyete bozukluğu olarak bilinmektedir. Bu hastalıkta oldukça şüphe etme ve hiç bir zaman emin olamama gibi özellikler vardır. Dizide de Safiye’nin sebzeleri sayarak yıkadığı gibi. aslında kişi bu yaptıklarının mantık dışında bir davranış olduğunu bildiği halde kendisine engel olamaz ve bu davranışlara devam eder. 
Masumlar Apartmanı Safiye'nin Hastalığı Ne

Masumlar Apartmanı Ezgi Mola Kimdir? (Safiye Karakteri) 

Masumlar apartmanı Safiye rolünü canlandıran 29 Mart 1983 İstanbul doğumludur. Aslen Malatya’lı olan oyuncu lise sonrasında oyunculuk eğitimlerini Akademi İstanbul’da almıştır. Ezgi Mola 1.63 metre boyunda, 58 kilo ağırlığındadır. Koç burcudur. 2007 ve 2010 yıllarında ödül almıştır. Almış olduğu ödüller ise şunlardır. 
2010 – 1. İsmail Cem Televizyon Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Canım Ailem
2007 – 12. Sadri Alışık Ödülleri – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Hayatımın Kadınısın
Ezgi Mola’nın rol aldığı filmler:
2019 – Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Lerzan Berrak)
2017 – Maide’nin Altın Günü (Maide)
2016 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş (Efsun)
2015 – Kocan Kadar Konuş (Efsun)
2014- vipdizi.net
2013 – Patron Mutlu Son İstiyor (Eylül)
2013 – Soğuk (Boncuk)
2013 – Sen Aydınlatırsın Geceyi
2013 – Celal ile Ceren (Ceren)
2012 – Pazarları Hiç Sevmem
2011 – Dedemin İnsanları (Fatma)
2011 – Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi (Jülide)
2010 – Veda (Latife Hanım)
2006 – Hayatımın Kadınısın (Ahu)
2005 – Organize İşler (Berrak)

Ezgi Mola’nın rol aldığı diziler:
2012 – Kötü Yol (Leman Aksular)
2011 – Bir Ömür Yetmez (Hazal)
2010 – Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan (Ayşe)
2008-2010 – Canım Ailem (Feride)
2008 – Sınıf (Esra)
2008 – Kolay Gelsin (Kezo)
2007 – Senden Başka (Hayriye)
2005-2006 – Hırsız Polis (Gülay)
2004 – Görünmez Adam
2004 – Sevinçli Haller
2003 – Sultan Makamı (Seda)
2002 – Unutma Beni (Seda)
2000 – Karate Can
Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler