Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Uyanış Dizisi Ebul Kasım Kim? Gerçek Adı

Uyanış Dizisi Ebul Kasım Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Ebul Kasım karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Emre Erçil 17 Mayıs 1971 yılında İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Tiyatro eğitimlerini Bilkent Üniversitesinde tamamlamıştır. 1,81 cm. boyunda ve 77 kilo ağırlığındadır. 
Uyanış Dizisi Ebul Kasım rolünü canlandıran Emre Erçil  kariyerine 2010 yılında Bahri karakteri ile Behzat Ç dizisi ile başlamıştır. 2014 yılında Ulan İstanbul isimli dizide tefeci karakterine hayat vermişti. 
2015 yılı Emre Erçil için tarihi dizilerin zirve yaptığı bir yıl olmuştur. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Reyhan Ağa rolünü canlandıran oyuncu aynı yıl Diriliş Ertuğrul dizisinde Arıkbuka karakterini oynadı. İçerde isimli dizide avukat rolü ile ekranlara gelen oyuncu İçimdeki Fırtına isimli dizide Fikret karakterini canlandırmıştır.

Uyanış Selçuklu Ebul Kasım Tarihte Kimdir?

Uyanış Selçuklu Dizisinde Ebul Kasım bir vali olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi kaynaklarda  Ebu’l-Kasım Anadolu Selçuklu Devleti’nin ilk döneminde İznik valisi olduğu rivayet edilmektedir. 
Daha fazla mesaj

Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ?

Konuşanlar’da gülmeler efekt mi? Tiktok fenomeni…

Süleyman Şah doğu seferine çıkarken akrabası Ebu-l Kasım’ı devletin başına vekili olarak atamıştı.
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Ebul Kasım hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Sevilerek izlenen tarihi dizide Yorgos hakkında detaylı bilgiler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
 
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler