Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Uyanış Dizisi Korkut Ata Kim? Gerçek Adı

Uyanış Dizisi Korkut Ata Kimdir? 

Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata rolünü canlandıran oyuncunun gerçek adı Ertuğrul Postoğlu Malatya ilinde  01 Ocak 1967 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul ilinde  Kabataş Erkek Lisesinden mezun olmuştur.  İlkay Özdin Postoğlu ile evli olan oyuncunun Öykü ve Zeynep adında iki kızı vardır.
Oyunculuğun yanı sıra seslendirme sanatçısıdır. Dizi kariyerine 2014- 2016 sezonunda yayınlanan Paramparça dizisinde başlamıştır. Şimdilerde Uyanış Dizisi Korkut Ata rolü ile ekranlara gelen oyuncu daha önce de tarihi dizilerden olan Diriliş Dizisinde Bahadır Bey rolünü canlandırmıştır. 

Uyanış Korkut Ata Tarihte Kimdir? Dede Korkut 


Daha fazla mesaj

Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ?

Konuşanlar’da gülmeler efekt mi? Tiktok fenomeni…

Uyanış Dizisi Korkut Ata karakteri ile dizide yer alan karakter aslında Dede Korkut olarak bildiğimiz tarihi kişiliktir.  Oğuz Türklerinin eski destanlarında yüceltilmiş olan kişiliktir. Dede Korkut hikayeleri ile efsane olan Bilge bir kişiliktir. 
Dede Korkut; destan, hikâye ve masal anlatımlarında yüceltilen, köklerini göçebe bozkır hayatının geleneklerinden alan ve hâlen yerleşik hayatın gündelik pratiklerinde kendine yer bulan; doğum, evlenme ve ölüm geleneklerine yansımış özlü sözleri, anlatımları, müzik aletleri ve ezgileri ile toplum hayatında önemli bir yeri olan yarı efsanevi bir bilgedir.

 

Uyanış Selçuklu Dizisi Korkut Ata hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Uyanış Selçuklu Dizisi Ebul Kasım hakkında detaylar için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.  

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler