Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Uyanış Dizisi Mansur Kim? Gerçek Adı

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Mansur karakterini canlandıran Nizamettin Özkaya ve Mansur karakterinin tarihteki konumu ve yeri hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tüm heyecanı ile devam ederken Nizamülmülk Baş Daiyi bulmak Mansur’a tuzak kurar. Fatimilerin önemli bir ismi olan Mansur’u rehin alır. Kurnazlığı ile Nizamülmülk’ü oyuna getirir. Sevilen tarihi dizide Nizamettin Özkaya Mansur rolü ile ekranlara geliyor. 

Uyanış Selçuklu Dizisi Mansur Kimdir?


Uyanış Selçuklu Dizisi Mansur karakterini canlandıran Nizamettin Özkaya Isparta ilinde 1979 yuılında dünyaya gelmiştir.  80 kg ağırlığında olan oyuncu  183 cm boyundadır. 2018 yılında tarihi dizi olan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde rol almıştır.
Bu dizi ile birlikte tarihi dizilerin vazgeçilmez isimleri arasında yer alamyı başaran oyuncu Payitaht ve Kuruluş Osman dizilerinde rol almıştır. Son olarak Arıza Dizisinde oynayan oyuncunun rol aldığı dizi ve projeler ise şunlardır. 
 
Nizamettin Özkaya Dizileri ve Filmleri 
Daha fazla mesaj
Uyanış Büyük Selçuklu (Mansur) – 2020
Arıza – 2020
Kuruluş Osman – 2020
Ferhat ile Şirin – 2019
Araf 3 (Hoca) – 2019
Şampiyon – 2019
Payitaht Abdülhamid – 2019
Mehmetçik Kut’ül Amare – 2018 / 2019

Uyanış Selçuklu Dizisi Mansur Tarihte Kimdir?

Bir çok tarihi kişiliğin tarihi dizilerde isimleri birebir aynı olmaktadır. Bunun yanında senaryolar gereği bazı karakterler tarihte yaşamamış kişilerde olmaktadır. Uyanış Dizisi Mansur karakteri hakkında tarihi kaynaklarda detaylı bilgilere rastlayamasak da bu konuda detaylı bilgi sahibi olanların yorum alanından yazmalarını beklemekteyiz. 
Uyanış Dizisi Faysal karakteri hakkında detaylara için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler