Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde Gerçek Adı?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Baş Hatun  Zübeyde rolünü canlandıran Sezin Akbaşoğulları hakkında detaylar haberin devamında… 
 

Sevilen tarihi dizi Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Baş Hatun değişti. Sultan Melikşah’ın eşi Terken Hatun Baş hatun olduktan sonra devlet işlerine karışmaya başlaması onu Baş Hatunluktan etti . Görevden alınan Terken Hatun’un yerine ise Zübeyde Hatun getirildi. 

Uyanış Dizisi Yeni Baş Hatun Zübeyde Hatun Sultan Melikşah’ın ilk eşidir. Beryaruk’un annesi ve Çağrı Beyin kızıdır.  olan Zübeyde Hatun rolü ile dizide yer alacak olan Sezin Akbaşoğulları’nı tanıyalım. 

 Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde Kimdir? 

Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Sezin Akbaşoğulları İzmir ilinde  1981 yılında dünyaya gelmiştir.  Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. 1.64 metre boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır. 
Şimdilerde Uyanış Selçuklu Dizisinde Zübeyde Hatun karakteri ile rol alan Zenin Akbaşoğulları bir çok dizi ce filmde rol almıştır. Son olarak Kırmızı Oda dizisi Hediye rolü ile ekranlara gelen oyuncu Ağlama Anne ve Babamın Günahları dizilerinde başrol oynamıştır. 
Daha fazla mesaj
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler