Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Kurban Vekaleti Nasıl Verilir? İşte Cevap

Kurban bayramına artık sayılı saatler kaldı. Yaklaşık olarak iki senedir doğru düzgün kutlanamayan Kurban Bayramı bu sene özgürce kutlanacak. 

Kurban Bayramında Kurban Kesecekler kurban vekaletinin nasıl verildiği merak ediyorlar. Kurban Vekâleti Nasıl Verilir? Sorunun yanıtı haberin devamında…. 

BU sene Kurban Bayramı 20 Temmuz 2021 Salı günü olacak. Kurban Bayramı Namazından sonra ise Kurbanlıklar kesilecek. Kurban kesecek olanların Kurbanı kesen kasaplara şu şekilde vekalet verebilirler..

“Bayram kurbanımı almaya, aldırmaya, kesmeye ve kestirmeye seni umumi vekil ettim” veya da kısaca “Kurban işimi hâlletmek için seni umumi vekil ettim” denilerek vekalet verilebilir.

Kurban için vekalet verme yüz yüze yapılabileceği gibi sözlü ya da yazılı olarak ya da telefon ve görüntülü iletişim araçları ile verilebilmektedir. Kurbanda asıl önemli olan konu kişinin niyetinin Allah için olması ve vekâleten kendisi adına kurbanın kesilmesi olmaktadır.

Kurban bayramında kurbanını kendisi kesmeyecek ve başkasına kestirilecek olanlar niyet ettikten sonra  “Allah rızası için bayram kurbanımı kesmeye seni vekil ettim.” denmesi yeterli olacaktır. 

Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler