Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Şahsiyet Dizisi 1. Bölüm Özeti

Şahsiyet Dizisi 1. Bölüm Özetinde 2007 yılı ile 4 yıl sonra yani  2011 yılında birisini öldürmeyi kafaya koyan ve onu öldürmek için elinden geleni yapan Agah Beyoğlu güncel zaman diliminde  alzheimer hastalığına yakalanmış ve her şeyi unutmaya başlamıştır.

Hastalığını doktordan öğrenen Agah yurtdışında yaşayan kızını arayarak durumu anlatmak ister. Ne yazık ki kızının da bir çok derdi olduğunu öğrenir ve  Agah  kızına hastalığı ile ilgili bir şey söyleyemeden telefonu kapatır. Bir arkadaşıyla birlikte gittiği tango kursunda Nükhet isimli bir bayan ile tanışır. 

Şahsiyet Dizisi Nevra ise  büroda çalışan herkesin onu dışlamasından ve aralarına almamasından oldukça rahatsızdır. Büroda ona sürekli evrak işleri verirler. Bu duruma artık dayanamayan Nevra ise  amirine istifa mektubunu verir. İstifasını kabul etmeyen amiri ise ona kafasını dağıtması için 5 gün izin verir. 

Hastalığını öğrenen  Agah’ın aklına yapacağı her şeyi unutacağı fikri gelince  arabasının plakasını değiştirerek emekli olmadan önce çalıştığı adliyenin arşiv odasına gizlice girerek, buradan bazı dosyaları ve silahları çalar. Sonra arşiv odasını benzin ile yakar. 

Bu yaptıkları onun hoşuna gitmiş ve adeta tekrar yaşama sevinci gelmiştir. Adliye’nin arşivinden aldığı dosyada yer alan kişileri bularak onları tek tek öldürmeye başlar.  Öldürdüğü her insanın alnına ise “Bugün bir kızla tanıştım: Adı Nevra” yazar. Cesetlerin bulunması ile birlikte kafa izninde olan Nevra tekrar göreve çağrılır. Şahsiyet Dizisi 2. Bölüm Özetine Gitmek İçin Tıklayınız….

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler