Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Sivrisineklerden Doğal Korunma Yolları

Sıcak havaların gelmesi ile birlikte sivrisinekler de hemen herkesin kabusu oldular. Bu yazımızda sizlere sizlere Sivrisineklerden doğal korunma yolları hakkında bilgiler vereceğiz. 

Sivrisineklerden Doğal Korunma Yolları

Yaz aylarında havanın kararması ile birlikte ortaya çıkan sivrisinekler hayatımızı kabusa çevirmeye devam ediyor. Yerel yönetimleri mahalle ve sokakları her ne kadar ilaçlasalar da sivrisineklerden korunmak için bu yeterli olmuyor. Gece uykularını bölen ve kaşıntılar ile huzurlu bir uyku geçirmemize engel olan sivrisineklerden doğal korunma yöntemleri nasıl olmalıdır. 

Sivrisineklerden korunmak için doğal korunma yöntemleri hakkında bilgiler vermeden önce sizlere tavsiyemiz evlerinizde bulunan cam ve kapılara sineklik, tül vb koruyucu aparatlar taktırmanız olacaktır. 

Sivrisineklerin en sevmediği kokular ise Lavanta, portakal, limon, ada çayı, kadife çiçeği, karanfil, okaliptüs, defne, reyhan, sarımsak, soğan, sirke ve biberiye kokusudur. 

Sivrisinekler geceleri genellikle koyu renkli kıyafetlere gelmektedir. Bu sebeple açık renkli kıyafetleri tercih etmek sivrisineklerden doğal olarak korunma yöntemi arasında yer alan pratik bir çözümdür. Bilinenin aksine sivrisinekler çok iyi görmezler. İnsanların nefes alıp verirken çıkardığı karbondioksite doğru gelirler. 

Sivrisinekler özellikle B ve C vitamini yönünden zengin besinleri pek sevmezler. Fesleğen, reyhan ve karanfil kokusu sivrisinekleri uzaklaştırmada kullanılan doğal yöntemler arasında yer almaktadır. 

Kokusu ağır olan sirke de sivrisineklerin sevmediği bir başka doğal koruma yöntemidir. İçi sirke dolu bir bardağı yakınlarınıza koymak işe yarayabilir. Yine kokusu çok sevilmeyen soğan ve sarımsak ta fayda sağlayabilecek sivrisinekten doğal korunma yöntemleridir. 

Nane de tıpkı fesleğen gibi mutfakta ve sivrisinek kaçırmada işe yarıyor. Sivrisinekleri kaçırmasının yanı sıra nane, sivrisinek ısırığına da iyi geliyor.

Davetsiz misafirlerden kovmak için, nane ve limondan yapılan doğal sprey de oldukça etkili

Lavantanın kokusunu hemen hemen herkes sever. Bilinmeyen şey ise sivrisineklerin lavanta kokusundan nefret ettiği. Vücuda sürülen lavanta yağı sivrisinekleri bulunduğu ortamdan kaçırır.

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler