Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Yalova En Temiz Plajlar ve Sahiller

Yalova ilinde en temiz plajlar ve sahiller hangi bölgelerde, günün hangi saatleri denize girilir, detaylar haberin devamında…
Ülkemizde nüfusu en kalabalık bölge olan Marmara bölgesinde denize girmek için temiz bir sahil ve plaj oldukça önem arz etmektedir. Bu yazımızda sizlere Marmara Bölgesinin incisi Yalova ilinde Denizi en temiz plajlar ve sahiller hakkında bilgiler vereceğiz. 

Yalova Altınova Hersek Plajı 

Altınova İlçemizden yaklaşık olarak 5 km içerde yer alan Plaj hem halka açık hem de bayanlara özel ve ücretli plajların bulunduğu bir bölgedir. Plajda araba park sorunu  hemen neredeyse yok denecek kadar azdır. Osmangazi Köprüsünün hemen alt tarafında yer alan plajın manzarası da oldukça güzeldir. Altınova Hersek Plajında eğer rüzgar çok yok ve esinti de Gebze istikametine doğru ise Deniz gerçekten Ege denizi gibi pırıl pırıl olmaktadır. Sabah saatlerinde deniz daha temiz ve berrak akşam üstü ise dalgalı ve kenarlar rüzgar nedeni ile az biraz yosunlu olmaktadır. Yalova Denizlerinde oldukça fazla görülen Deniz Anaları bu bölgede daha azdır. 

Yalova Armutlu İlçesi Plajları 

Yalova iline en uzak mesafede yer alan Armutlu İlçesinde Deniz Yalova Merkezde bulunan plajlara ve sahillere göre daha temizdir. Armutlu ilçesi bölgesine yakın olan Plajlara Yalova Merkezden araç ile gidebileceğiniz gibi Bursa ili Gemlik ilçesinde de rahatlıkla gidebilirsiniz.

Yalova Çiftlikköy İlçesi Plajları 

Çiftlikköy ilçesi Yalova İline en yakın ilçe olma özelliği taşımaktadır. İl Merkezi ile iç içe girmiş olan İlçede İlçe Merkezinde bulunan Sahil Mahallesinde Halk Plajında Denize rahatlıkla girilebilmektedir. Çiftlikköy İlçesinde bulunan plajlarda denize girişte 3-5 metre mesafede deniz dibinde yosuna rastlanılmakta ancak bu durum çok da rahatsız edici olmamaktadır. Yaz aylarında Deniz anası olmaktadır.

Yalova Tigem Plajları 

Yalova Tigem Plajları
Yalova Merkez de bulunan Tigem Belediyeye ait tesis ve bunglov tarzı evlerin bulunduğu 3 ayrı girişi olan oldukça uzun bir plajdır. Giriş için araç başına ve kişi sayısına göre cüzzi bir miktar ücret ödenmekte şenzlog ve şemsiye kiralanmaktadır. Tigem 1. kapıdan giriş yaparsanız eğer Kişi Başı  20-40 TL arasında bir ücret ile giriş yapılan çocuklar ve yetişkinler için kaydırak ve havuzların bulunduğu bir alan da bulunmaktadır. Yetişkinler çocukları ile birlikte bu alanda da eğlenebilmektedir. Denizi genelde yosunlu ve yaz aylarında deniz anası bulunmaktadır. Sabah saatlerinde deniz bu bölgede de oldukça temizdir.
Daha fazla mesaj

Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ?

Konuşanlar’da gülmeler efekt mi? Tiktok fenomeni…

Yalova Mendürek Halk Plajı 

Yalova Merkezde yer alan Mendürek Plajı halk plajıdır. Tigem plajına oldukça yakın olduğu için denizin ve plajın özellikleri aşağı yukarı yakındır. Araç park sorunu bu bölgede bulunmaktadır. 

Yalova Koru Halk Plajı 

Yalova Koru Halk Plajı
Koru Beldesi Çınarcık yolunda Yalova ilinden yaklaşık 10 dakika uzaklıkta bulunan bir plajdır. Plajda şemsiye kiralama hizmetleri yer almaktadır. Plajın hemen yanında bir adet market bulunmaktadır. Denizi Tigem ve Yalova Merkeze göre bir nebze daha temizdir. Özellikle rüzgarsız ve dalgasız olduğu günlerde esinti  İstanbul istikametine doğru ise oldukça temizdir. Bu bölgede yaz aylarında istisnai durumlar dışında deniz sabah saatlerinde oldukça temizdir. Deniz anası duruma göre bu bölge de de bulunmaktadır. 

Yalova Çınarcık Plajları 

Yazımızda da dikkat ederseniz eğer Yalova ilinde bulunan sahiller ve deniz Armutlu istikametine doğru gittikçe daha temiz olmaktadır. Çınarçık ilçesinde Hak plajlarının yanı sıra ücretli beac claup lar da yer almaktadır. Çınarcık İl merkezine yaklaşık olarak yarım saatlik araç yolculuğu mesafededir. 

Yalova Esenköy Plajları 

Armutlu ilçesinde önce Yalova ilinde diğer uzak olan plajlar bu bölgede yer almaktadır. Denizi oldukça temiz ancak derinlik hemen artmaktadır. Deniz anası duruma göre bu bölgede de ola diğer yerlere oranlara daha azdır. 
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler