Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 1

Blog Yazarak Para Kazanma Konulu yazı Dizimize başlıyoruz. Bu yazıyı Okuyorsanız eğer vipdizi.net isimli geçen sene açtığım blogger tabanlı web sitesine ulaştınız demektir. Her ne kadar bir web sitesi de olsa aslında bu site blogger tabanlı bir blog dur aynı zamanda. Blogger bu sitede bir nevi hosting görevi görmektedir.

Blog Açarak Para Kazanma Bölüm 1
Blog Yazarak Para Kazanma 

Blog Tazarak Para Kazanmak İsterken Hüsrana Uğramayın

Blog açarak para kazanmak aslında kolay gibi görünen ancak oldukça zor bir iştir. Bu konuda bilgisi olmayanlar genellikle bir heves blog açarlar bir kaç içerikten sonra ise vazgeçerler. Blogger gibi blog açmaya elverişli platformlarda bir çok blog açılarak kendi haline bırakılmıştır. Nasıl uzayda bir uydu çöplüğü varsa internet dünyasında da başarısızlık ile sonuçlanmış bir çok blog deneyimi bulunmaktadır. 

Bu yazıda sizlere başarılı bir blog açmanın ve para kazanmanın yollarından bahsederken bu süreçte yaşayacağınız zorlukları ve deneyimler hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Makalem içinde atladığım unuttuğum veya yanlış ifade ettiğim konular olursa yorum alanından yazarak beni uyarmanızı rica eder ve şimdiden özürlerimi sunarım. 

Gelelim Blog açarak para kazanma konusuna. İşin can alıcı kısmı aslında bilgilerimizi blog açarak insanların ulaşmasına sunmamız olmalıydı. Ancak Roma’lıların parayı bulması ile birlikte temel ihtiyaçlar için para olmazsa olmazımız olmuştur. Hal böyle olunca da Blog açarak Para Kazanma fikri bilgilerin paylaşmanın önüne geçmiştir. 

Para kazanma hırsı ile İnternet dünyasında artık makale ve yazıların insanlara bir şeyler öğretmesinin önüne geçmiştir. Yazıların bilimsel gerçekliği veya doğruluğu yada insanlara öğrettiği konular seo denen ve arama motorlarında ilk sıralarda çıkma çabasına yenik düşmüştür. Makalenin ilerleyen bölümlerinde SEO konusuna ayrıntılı bir şekilde değineceğim. 

Blog açarak para kazanma konulu makaleme başlamadan önce bu yazımdan para kazanma veya ön sırlarda çıkma (seo) gibi bir derdim olmadığı için her hangi bir çalışma yapmadığımı hatırlatmak isterim. Bakalım rastgele yazılan bu makale arama motorlarının gözünde nasıl bir yer edinecek. Lafı çok uzatmadan artık yavaş yavaş konuya giriş yapalım isterseniz…

Blog Açarak Para Kazanmak İçin Hazırlık Süreci 

Blog Açarak Para Kazanmak için öncelikle bu işi yapıp yapamayacağınız konusunda kendinize bir takım sorular sormalısınız. Bu Soruyu biraz daha genişleterek hakim olduğunuz konu hakkında ne kadar bilgilisiniz ve insanlara ne kadar bilgi verebilirsiniz. Diye önce biraz düşünmelisiniz. 
Peki Kendinize Neler Sorarak bu işe başlamalısınız? 
1-Bloğum Hangi Konuda Olacak?
2-Bloğum İçin ne kadar zaman ayırabilirim?
3-Bloğum Benim için ek bir gelir kapısı mı? Yoksa Asıl İşim mi Olacak? 
4-Bloğum İçin Bütçe Ayırmam Gerekiyor mu? 
Bu dört soruya şimdilik yanıt vererek başlayabilirsiniz. Peki bu 4 soruya hangi cevapları verdiniz.
Bloğumun konusu hakkında fikrim var ama bir kaç konu arasında kaldım. Ne kadar zaman ayıracağımı başlayınca planlayacağım. Ek gelir olarak başlayıp duruma göre asıl işim olabilir. Bütçe ayırmayı düşünmüyorum. Çünkü blog açarak para kazanmak istiyorum. Eğer cevaplarınız bu şekilde ise bu işe başlamayın bence…  
Her Şeye Rağmen ben blog açarak para kazanacağım diyorsanız eğer Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 2 ye geçiş yapabilirsiniz…..
Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.