Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 2

Blog Açarak Para Kazanma Bölüm 2
Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 2

Bu konumuza ulaştıysanız eğer Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 1’deki makaleyi okuduğunuzu varsayıyorum. Okumayanlar eğer isterlerse buraya tıklayarak makalenin öncesine ulaşabilirler.. 

Blog açarak para kazanma bölüm 1 de kaldığımız yerden yazımıza devam edelim. Her şeye rağmen ben blog açacağım ve para kazanacağım diyorsanız eğer öncelikle hangi alanda yazılar yazacağımıza karar vermeliyiz. 

Hangi Konuda Blog Yazarak Para Kazanabilirim? 

Blog açma fikri ilk önceleri oldukça kolay bir iş gibi görünse de aslında en zor olanı konu seçimidir. Bu işe başladığınızda göreceksiniz ki  hakim olduğunuza inandığınız alanlara ve bölümlere aslında hakim olmadığınız gerçeği sizi ilk karşılayan husus olacaktır. Sizlere fikir vermesi açısından hangi konularda blog açılabileceği ile ilgili bir kaç öneride bulunalım isterseniz. 

1- Gezi Bloğu İle Para Kazanmak (Favori) 

Takip ettiğim ve zaman zaman incelediğim bloglar arasında Gezi Blogları benim favori bloglarım arasında yer almaktadır. Bunun sebebi ise gezerek yeni yerler keşfederek hem eğlenmek hem de Gezi Bloğundan Para Kazanmak olsa gerek. Sık Sık gezen ve tatil yapan birisi iseniz ve blog açmak gibi bir niyetiniz varsa bu alanda yazılar yazarak hem bilgilendirme yapabilir hem de oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz. 
Gezi Bloğunda Neler Yazılabilir?
Gezi bloğunda yazılacak o kadar çok şey olabilir ki bir kaç tane aklıma gelenleri hemen yazayım. Yolda giderken gördüğünüz ve dikkat çeken mekanlar, yerler, doğal güzellikler, çeşmeler, konakladığını yerler, yemek yediğiniz mekanlar, denizler, sahiller, plajlar vb. hemen her şey hakkında yazı yazabilirsiniz. 
Bu alanda blog yazanların oldukça sıkı takipçileri bulunmaktadır. Takipçi demek her yeni yazınızın okuma oranının yüksek olması demek hem de kazandığınız paranın yüksek olması demektir. 
Gezi Bloğu Açtığınızda Makaleleriniz İçin dikkat çeken başlıklar atmanızı tavsiye ederim. Örneğin Antalya Yolunda Keşfedilmemiş Bir Çeşme gibi. Bu alanda sizlere kaynak olması için önereceğim Biz Evde yokuz isimli bloğu inceleyebilirsiniz.  

2- Hayvanlar Alemi Konularında Blog Yazarak Para Kazanmak 

Bu alanda Blog açmak için en temel gerekli olan hiç şüphe yok ki blog yazarının  hayvan sevgisi ile dolu olmasıdır. Hayvan sevmeyen veya beslemeyen oradan buradan çaldığı makale ile bu alanda blog açmak fikri oldukça saçma olacaktır. Neden diye sorarsanız eğer örneğin bir kedi bloğu açtınız ve sağdan soldan yazıları değiştirerek paylaştınız. Takipçilerinizden gelen yorum ve sorular karşısında cevap vermekte inanın bana oldukça zorlanacaksınız. 
Hayvan Bloğunda Neler Yazılabilir? 
Beslediğiniz Bir hayvan veya hayvanlar ile ilgili olarak blog açıp onlarla ilgili deneyimlerinizi okurlarınız ile paylaşabilirsiniz. Yazılarınız güzel ve gerçekçi olursa bir kedinin veya köpeğin hamileliğinden yavruların büyümesi sürecine kadar bir çok yazıyı okurlarınız ile paylaşabilir ve kendi deneyimlerinizi onlara aktarabilirsiniz.   

3-Para Kazanmak Konusunda Blog Yazarak Para Kazanmak 

Para Kazanma konularında blog açma fikri aslında kulağa hoş gelse de bu alanda çok fazla rakip site ve blog ile uğraşmanız gerekmektedir. Bu işe yeni başladıysanız eğer sizlere tavsiyem para kazanma konusunda uzun bir hikayeniz var ise onu bölüm bölüm yazmanız olacaktır. 
Zira onu yaparak para kazanmak, bunu yaparak para kazanmak gibi bir çok konuya girerseniz köklü sitelere yenik düşebilirsiniz. O yüzden bu konuyu çok uzatmak istemiyorum. Blog Açarak Para Kazanmak İçin Para Kazanma Bloğu Fikrine Ben şahsen sıcak bakmıyorum. 
Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 3 e geçiş yapabilirsiniz.
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler