Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Gümüşe Yatırım Nasıl Yapılır? Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak

Gümüşe Yatırım Nasıl Yapılır? Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak ve Gümüş Alım Satımı Yapan Bankalar hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak

Değerli madenler arasında altından sonra Gümüş gelmektedir. Gümüş uzun yıllardır günlük kullanılan eşyalar başta olmak üzere takılarda kullanılan değerli madendir. Kullandığımız vazolar, kolyeler, yüzükler ve diğer takılar aksesuar amaçlı kullanılsa da aynı zamanda oldukça kazançlı bir yatırım aracıdır. 

Gümüş alımı ve satımı altın kadar popüler olmasa da son yıllarda bazı bankalar aracılığı ile bu değerli maden alınıp satılmaktadır. Kimi zaman altın ile birlikte değer kazana gümüş kimi zamanda altından bağımsız bir şekilde değer kazanmaktadır.  Gümüş te tıpkı altın gibi piyasada oluşan arz ve talep doğrultusunda değerini bulmaktadır.  

Peki Gümüş Yatırımı Kazançlı Mı ?

Gümüş yatırımının kazançlı olup olmadığı konusunu irdelemeden önce  bu tür madenlerin çıkarılma zorlukları olduğu sürece piyasa da oluşan fiyatları da her yıl artmaya devam edecektir. Altın nasıl ki yatırımcılarını uzun vadede hiç bir zaman üzmez ise gümü te buna benzemektedir. Günlük al sat ile gümüşün çıkış ve inişlerinde alım satım yapılabileceği gibi uzun vadede de gümüşe yatırım yapılabilir.

Gümüşe Nasıl Yatırım Yapılır? İşte Cevap 

Tıpkı altın gibi Gümüşe de yatırım yapmak oldukça basittir. Bankalar üzerinden gram olarak gümüş alabileceğiniz gibi fiziki olarak da gümüş alıp satabilirsiniz. Bankalarda sanal olarak gümüş alıp satmak oldukça kolay bir işlemdir. 

Fiziki Gümüş Almanın Avantaj ve Dezavantajları 

Fiziki gümüş alıp satmak için kuyumcular veya gümüş alıp satan işyerlerine bizzat gitmemiz gerekmekte. Fiziki olarak satın aldığımız gümüşü saklamak da ayrı bir dert olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Fiziki gümüş saklamanın bir diğer kötü yanı ise çalınma riskleri ve saklama zorluklarıdır. Fiziki Gümüş saklamanın bir diğer yanı ise ani dalgalanmalarda alım satım imkanının zor olmasıdır. Zira günümüz teknolojisinde bir kaç tıklama çok kolay gümüş alım ve satımı yapılmaktadır. 

Gümüşe Nereden Yatırım Yapılır ?

1- Kuyumcu

Gümüşe yatırım yapmanın kolay yollarından birisi kuyumculardan ve gümüş alım satımı yapılan yerlerden gümüş alıp saklamak ve değeri yükseldiğinde ise satmaktır. 

2- Banka İnternet Şubesi

Gümüşe yatırım yapmanın bankalar aracılığı ile yapılması oldukça kolay bir yöntemdir. Yatırım hesabı açarak gümüş alım satımı yapabilirsiniz. 

3- Gümüş Yatırım Fonu Almak

Gümüşe ”Kıymetli Madenler Şemsiye Fonu” gibi fonlardan yatırım fonunu satın alarak, altın, gümüş, demir ve bakır gibi pek çok madene aynı anda yatırım yapabilirsiniz. 

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler