Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı İlyas Kimdir?

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı İlyas Kimdir?
Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı İlyas Reis Kimdir?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı İlyas karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı, kariyeri, yaşı, boyu, sevgilisi ve tarihteki yer hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Trt ekranlarında sayılı günler sonra ekranlara gelecek olan Barbaroslar dizisinde rol alan oyuncular ve karakterler izleyenler tarafından oldukça merak ediliyor. Siz değerli okurlarımıza son olarak ✋Barbaroslar Despina karakteri👌 hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda sizlere dizide rol alan İlyas karakterini tanıtacağız. 

Barbaroslar Dizisi İlyas Reis Kimdir? 

Barbaroslar Dizisi İlyas karakterini canlandıran oyuncunun gerçek adı Caner Topçu‘dur. 25 Haziran 1997 tarihinde dünyaya gelen oyuncunun boyu 1,84 cm kilosu ise 78’dir. Yengeç Burcu olan oyuncu İstanbul ilinde yaşamaktadır. Bekar olan yakışıklı oyuncu İstanbul Samandıra Meslek Lisesi sonrasında tiyatro ile ilgilenmeye başlamış ve bir çok oyunda sahne almıştır. 

Dizi Film kariyerine Bilinçsizler isimli proje ile başlayan oyuncu Nöbet isimli filmde rol almıştır. Hiç filminde Deniz rolünde yer alan oyuncu Şimdilerde Barbaroslar Dizisi İlyas rolünü canlandırıyor. 

Barbaroslar Dizisi İlyas Reis Tarihte Var mı?

Tarihi dizilerde en çok merak edilen konulardan biriside hiç şüphe yok ki karakterlerin gerçek hayatta yaşayıp yaşamadıklarıdır. Google üzerinden sizler için yaptığımız araştırmalarda şu bilgilere ulaştık.

İlyas Reis’in  (16. yüzyıl) da yaşamış Türk denizcisi olduğu ve Barbaros Hayreddin Paşa ile Oruç Reis’in kardeşi olduğudur.  Akdeniz, Mısır ve Kuzey Afrika denizlerinde ve denize kıyı bölgelerde  dolaşmıştır. 

Yazılı kaynaklara göre İlyas Reis’in çıkmış olduğu bir sefer sırasında Rodos Adası civarında savaştığı  Rodos Şövalyeleri tarafından öldürüldüğü rivayet edilmektedir. 

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler