Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Uzak Şehrin Masalı Melik Kimdir? Hastalığı Nedir?

Uzak Şehrin Masalı Melik Kimdir? Hastalığı Nedir?
Uzak Şehrin Masalı Melik

Uzak Şehrin Masalı Dizisinde Çocuk oyuncu Melik karakterini canlandıran Baran Deniz Yüksel ve dizideki senaryo gereği hastalığı hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Uzak Şehrin Masalı dizisinde Umay karakterinin 7 yaşındaki oğlu Melik çok nadir görülen Williams sendromu hastalığı ile boğuşmaktadır. Bu hastalık sebebi ile Melik’in yüzü hep gülmektedir.

Babası ise Melik’i sürekli dövmektedir. Babası kızdığı zamanlar da bile yüzü gülümseyen Melih adeta bir sevgi yumağıdır.

Uzak Şehrin Masalı Elif Kimdir? Tıkla Öğren

Şimdilerde 7 yaşında olan  Baran Deniz Yüksel dizilerde konuk oyuncu olarak yer almıştır.  Afili Aşk ve Kırmızı Oda dizilerinde rol almıştır. 

Uzak Şehrin Masalı Oyuncu Kadrosuna ulaşmak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Uzak Şehrin Masalı Melik’in Hastalığı Nedir? 

Dizide Umay karakterinin 7 yaşındaki oğlu Melik dünyada çok nadir olarak görülen Williams sendromu isimli hastalık  ile boğuşmaktadır. Bu hastalık yüzünden çocuk oyuncu Melik’in yüzü daima gülmektedir.

Uzak Şehrin Masalı Melik Neden Hep gülüyor?

Dizide Umay’ın oğlu Melik’in sürekli olarak gülmesinin sebebi doğuştan bir hastalık yüzündendir. 6 yaşında olan Melik Williams sendromu isimli hastalık ile dünyaya gelmiştir. Yaşıtlarından  zayıf ve geridedir. Hastalığı sebebi ile baba tarafından yok sayılmıştır. 

WİLLİAMS SENDROMU NEDİR?

Williams sendromu dünyaya gelen her 7.500 ile 20.000’de bir bebek görülen genetik bir hastalıktır. 1961 yılında Beuren ve Williams adlarında iki doktorun tanımladığı Williams Sendromu, aynı zamanda mutluluk hastalığı olarak da biliniyor. Bu genetik hastalığa sahip olan çocuklar, adeta gülen bir yüzle dünyaya geliyorlar. Yüzlerindeki sabit gülümseme, elbette ruh hallerini de olumlu etkileyerek yaşama devamlı pozitif bakmalarını sağlıyor.

Williams Sendromu, kasları etkileyen bir hastalık olduğu için bu sendroma sahip olan çocuklar yaşıtlarından daha geç yürümeye başlarlar. Denge kurmakta da zorlanabilirler. Vücut ısıları genellikle yüksektir.

Aşırı hareketlilik, bazen aşırı gerginlik ve sıkıntı hali, seslere karşı aşırı duyarlılık, sergiledikleri belli başlı davranışlardır.

Bebeklikten itibaren meydana gelen bazı belirtiler ile beraber Williams Sendromu anlaşılabilmektedir.

– Peri yüzü olarak nitelendirilen kemik yapısı ile aynı surat ifadesi ortaya çıkar,

– Kalp ve damar hastalıkları meydana gelir,

– Yüksek tansiyon olduğu anlaşılır,

– İlk başlarda emme ve yutkunma kaslarında zorluk oluşur,

– Beslenme bozukluğu ortaya çıkar,

– Dişler daha küçük ve aralıklıdır.

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler