Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Widget HTML #1

Destan Dizisi Batuga Kimdir? Gerçek Adı

Destan Dizisi Batuga Kimdir? Gerçek Adı
Destan Dizisi Batuga Kimdir? Gerçek Adı 

Destan Dizisi Batuga karakterini canlandıran Edip Tepeli hakkında detaylara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Atv ekranlarında 2021-2022 yeni sezonunda ekranlara gelecek olan Destan dizisinin oyuncuları belli olmaya başladı. Dizide kadın başrol oyuncusu olan Ebru Şahin'in canlandırdığı Akkız karakteri hakkında bir önceki yazımızda sizlere detaylı bilgiler vermiştik. Bu yazımızda sizlere Edip Tepeli'nin canlandıracağı Batuga hakkında bilgiler vereceğiz.

Destan Dizisi Batuga Kimdir?

Destan Dizisi Batuga karakterini canlandıran Edip Tepeli İzmir ilimizde  1989 yılında doğmuştur. Tiyatro üzerine eğitimlerini İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır.  1,85 boyunda olan oyuncu Dizi kariyerine ilk olarak Kurt Seyit ve Şura dizisi ile başlamıştır.

Bu dizi sonrasında Seni Kimler Aldı dizisinde rol alan Tepeli Yıldızlar Şahidim dizisinde oynamıştır. 2018 yılında Yaşamayanlar isimli projede yer alan oyuncu 2019 yılında Sefirin Kızı dizisinde rol almıştır. 

Destan Dizisi Batuga
Destan Dizisi Batuga 

2014 – Kurt Seyit Ve Şura
Seni Kimler Aldı
Yıldızlar Şahidim
2018 – Yaşamayanlar
2019 – Sefirin Kızı

Başarılı oyuncu Edip Tepeli'nin sosyal medya adresine @ediptepeli kullanıcı ismi ile ulaşabilirsiniz. 2017 yılında Ayşecan Tatari ile evlenen oyuncunun  8 aylık da bir kızı vardır.

Dizi ve film oyunculuğunun yanı sıra "Ölümüne", "Annemin Cinayet Listesi", "Küskün Müzikal", "İstanbul Efendisi", "Sırça Hayvan Koleksiyonu" ve "Çirkin" gibi tiyatrolarda sahne almıştır. 

Edip Tepeli Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı Ödülü”nü, “Sırça Hayvan Koleksiyonu” oyunuyla, Afife Tiyatro Ödülleri’nde almaya hak kazanmıştır. Bu ödül dışında Lions Tiyatro Ödülleri’nde ise “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü almay hak kazanmıştır. 

Başarılı tiyatro oyuncusu 2019-2020 sezonunda NoAct’in sahneye koyduğu, "Red Light Kışı" isimli  tiyatro oyununun yönetmenliğini yapmıştır. 

Yorum Gönder for "Destan Dizisi Batuga Kimdir? Gerçek Adı "