Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

İnternet Neden Yavaş, Facebook, İnstagram Neden Açılmıyor

İnternet Neden Yavaş, Facebook, İnstagram Neden Açılmıyor? Soruları 4 Ekim akşam saatlerinde tüm kullanıcıların aradığı haberler oldu. Peki Sosyal Paylaşım Sitelerine neden erişilemiyor. 

İnternet veya sosyal paylaşım sitelerine erişmede yaşanan sorunlar sonrasında oldukça ilginç durumlar ortaya çıktı. Kimisi ailem ile sohbet etme fırsatı bulduğunu söylerken kimiler ise çareyi bir başka mesajlaşma programları ve aplikasyonlarını aramaya yöneldi. 

Gerçekten sosyal paylaşım sitelerine adeta bağımlı birer birey olmuşuz. Bir kaç saat o mecradan ayrı kalmak bile bunu görmemize yetti. 

Facebook Neden Açılmıyor Sorun Ne zaman Düzelir?

İnternet siteleri ağ hizmetleri olduğu sürece kısa bir süre sonra tekrar faaliyetlerine devam ederler. Genellikle server kaynaklı veya güncelleme kaynaklı bazı problemler bu sorunların en başında gelen arızalardır. 

Dünya genelinde bazı ülkelerde Instagram, Whatsapp, Facebook gibi sosyal medya platformlarına girilemiyor. Sorunun internetinden kaynaklı olduğunu sanan bazı  kullanıcılar internetin  neden çekmediği konusuna takılsa da sorunun internette olmadığı görüldü.  İnternet hızında ise sanki biraz yavaşlama mevcut.  

Türkiye’de milyonlarca internet kullanıcısı, evdeki internetlerini kullanmada problem yaşıyor. Türkiye genelinde yaşanan bu problem, kullanıcıların internetlerini kullanmasını zorlaştırıyor. Konuya ilişkin internet sağlayıcılarından henüz bir açıklama gelmedi.

Sorunun neden kaynaklandığına ilişkin henüz bir bilgi bulunmazken, birçok Twitter kullanıcısı Facebook, Instagram ve WhatsApp’a giremediğini aktarıyor. Yaşanan bu problemin 1-2 saat içinde düzelmesi bekleniyor.

Web sitelerinde gerçekleşen sorunlarına ilişkin anlık bilgiler sağlayan ‘Down Detector’ internet sitesi, dünya genelinde yaşanan sorunun TSİ ile 18.44’te başladığını bildirdi.

Facebook’tan küresel ölçekteki bu soruna ilişkin henüz bir açıklama gelmiş değil. Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. 

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler