Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

En Çok İzlenen Uzaylı Filmleri Vip İzle

En Çok İzlenen Uzaylı Filmleri Vip İzle
En Çok İzlenen Uzaylı Filmleri Vip İzle

Uzaylılarla Sıcak Teması İşleyen 10 Bilimkurgu Film

Evrenin genişliğini kavradığımız andan itibaren uzayda yaşayan tek canlı türü olmayabileceğimizi düşündük. En Çok İzlenen Uzaylı Filmleri Vip İzlemek İçin haberin devamını takip edebilirsiniz. Bu da uzaylılardan korkmamızla sonuçlanan bir dizi düşünce serisine neden oldu. 50’li yıllardan itibaren sinema sektörünü esir alan uzaylı istilası ile ilgili filmler günümüzde bile hala güncelliğini koruyan bir konu.
 Uzayın en derin köşelerini keşfetmediğimiz sürece de uzaylı istilası filmleri çekilmeye devam edecek gibi görünüyor. Sizin için uzaylı istilası ile ilgili on filmi IMDb puanına göre listeledik.   

Tükeniş (Extinction) IMDb: 5,8

Tükeniş filmi uzaylı istilası fikrine farklı bir bakış açısıyla bakan filmlerden. Mutlu bir aile babası olan Peter’in başı gördüğü kabuslarla derttedir. Uzaylı istilasını her gece ona baştan yaşatan bu kabuslar yüzünden aile ve iş hayatı çıkmaza girdiğinde karısının da ısrarlarıyla yardım almayı kabullenir ama yardım için gittiği merkezde ona yanlış gelen bir şeyler vardır. Şüphelerinin peşinden gittiğinde kabuslarının yalnızca beyninin içinde olmadığını keşfetmesi uzun sürmez. Sonuyla insanları şaşırtan Tükeniş filminin yönetmen koltuğunda Ben Young oturuyor. 

Kehanet (Knowing) IMDb: 6,2

Nicholas Cage’in başrolünde olduğu Kehanet filminde, 1959 yılında ilkokul öğrencileri gelecek kapsülü hazırlar, herkes geleceğin nasıl olacağına dair bir fikir yazarak ya da çizerek kapsülün içine koyarken bir öğrenci kulağına fısıldandığını söylediği bazı sayılar yazarak koyar. Elli yıl sonra bu kapsül Caleb Koestler tarafından incelenir ve rakamların geçmişteki bazı felaketlerin tarihleri olduğunu fark eder. İşin kötü tarafı henüz gelmemiş bazı tarihlerin de kapsülde yer almasıdır. 

Çılgın Marslılar (Mars Attacks) IMDb: 6,4

1996 yılında Tim Burton tarafından çekilen Çılgın Marslılar filmi bütün uzaylı istilası içeren filmleri tiye alır niteliktedir. Nevada Çölü’ne inen uzay gemisi tüm dünyada coşkuyla karşılanır. Dost olduklarını söyleyen beyinleri fazla gelişmiş uzaylıların dünyayı ele geçirme planı çok geçmeden ortaya çıkar ve coşku bir anda kaosa dönüşür. Yıldız oyuncu kadrosuyla çekilen Çılgın Marslılar filmi fazla beyin yormadan eğlenmek için izlenecek bir film. 

Dünyalar Savaşı (War of The Worlds)  IMDb: 6,5

Steven Spielberg tarafından yönetilen filmde uzaylı istilasından canlarını kurtarmaya çalışan bir aile anlatılıyor. Mars’tan gelen uzaylılar insanların kanını bedenlerinden çekip onları bir posa gibi atmaktadır. Tom Cruise’un canlandırdığı Ray Ferrier bu üç ayaklı uzaylı savaş araçlarından ailesini koruma sorumluluğun üstlenir. Film H.G. Wells’in Dünyalar Savaşı kitabından uyarlanmıştır. 
Daha fazla mesaj

Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ?

Konuşanlar’da gülmeler efekt mi? Tiktok fenomeni…

Yok Oluş (Annihilation) IMDb: 6,9

Karmaşık kurgusuyla izleyiciyi ekrana kitleyen Yok Oluş filminde aniden ortaya çıkan ve renkli bir zarla dünyanın geri kalanından ayrılan Area X devlet yetkilileri tarafından araştırılır. Ancak içeri girmesi için gönderilen ekipler ya çeşitli anormalliklerle geri döner ve ölür ya da hiç dönemez. 12. keşif grubu hepsinin birbirinden sakladıkları sırlarla beraber bir intihar timi gibidir. İçeride gördükleriyse bir değişim ve dönüşümün habercisidir. 

Oblivion IMDb: 7,0

Askeri bir yönetim Jack’i çoktan yok oluşu yaşamış dünyaya gönderir. Jack dünya kaynaklarını depolamakla ve uzaya göndermekle görevlidir. Dünya üzerinde hala uzaylı istilasının ardında kalan uzaylılar bulunmaktadır ve Jack bunlara karşı da dikkatli olmalıdır. Ancak çok geçmeden gerçeklerin ona anlatılandan farklı olduğunu keşfeder. 

Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) IMDb: 7,5

İkinci filmi de gösterime girmiş olan Sessiz Bir Yer Filmi duyma yetilerini kaybetmemiş olmalarına rağmen birbirleriyle işaret dili kullanarak anlaşan bir aileyi anlatır. Günlük hayatlarında hiçbir şekilde gürültü yapmadan sürekli bir gerilim içinde davranan bu aile, dünya üzerindeki istilacı türün dikkatini üzerine çekmemek için bu şekilde yaşamaktadır. Ancak bir gün çıkardıkları gürültü her şeyin alt üst olmasına neden olur. 

Yasak Bölge 9 (District 9) IMDb: 7,9

Yok oluşla karşı karşıya kalan uzaylılar dünyaya indiklerinde Afrika’nın bir bölgesinde mülteci gibi yaşamaya başlarlar. İnsanların ötekileştirme özelliğine sonuna kadar maruz kalan bu uzaylıları anlatan Yasak Bölge 9 filmi dokundurmalarıyla bilimkurgu ya da uzaylı filmi olmasının ötesinde çok daha fazlasını anlatıyor.

Yarının Sınırında (Edge Of Tomorrow) IMDb: 7,9

Uzaylıların dünyayı istila ettiği bir gelecekte insanlığın son kaleleri de düşmek üzeredir. Uzaylı yaratıklar sanki onların bütün saldırıları ve savunmalarını bilir gibi hareket ettikleri bu savaşta insanlar sadece tek bir zafer kazanabilmiştir. Tom Cruise’un canlandırdığı subay Bill Cage’in katıldığı ilk savaş bir intihar görevi gibidir. Savaşın daha başlarında ölen Cage aynı güne yeniden uyanır ve bunun ne olduğunu anlamaya çalışırken istilanın kalbine giden bir yola adım atacaktır.  

Geliş (Arrival) IMDb: 7,9

Dünyanın çeşitli bölgelerine iniş yapan ve kabuk adı verilen 12 uzay gemisi dünyada bir kaosa neden olur. Bu kabuklar hiçbir şey yapmadan öylece beklemektedir. İnsanlık onların geliş amacını anlamak için bu uzaylı yaşam formuyla iletişim kurmaya çabalar. Dilbilimci Louise Banks uzaylı dilini çözmek ve onlarla iletişim kurmak için çağrıldığında görevinin sandığından daha ağır bir yük olduğunu keşfeder. 
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler