Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Güney Yarım Kürenin Yüzde Kaçı Sularla Kaplıdır

Güney Yarım Kürenin Yüzde Kaçı Sularla Kaplıdır
Güney Yarım Kürenin Yüzde Kaçı Sularla Kaplıdır

Milyoner Olmak İster Yarışmasında 17 Aralık günü yarışan Buse 24 yaşında aslen Samsunlu .

Güney Yarım Kürenin Yüzde Kaçı Sularla Kaplıdır?

Kim Milyoner Olmak İster’in bu akşam yarışmacıya yöneltilen Kuzey yarım kürenin yaklaşık yüzde 61’i sularla kaplıyken, Güney yarım kürenin yaklaşık yüzde kaçı sularla kaplıdır? sorusu merak konusu oldu.

Kuzey yarım kürenin yaklaşık yüzde 61’i sularla kaplıyken, Güney yarım kürenin yaklaşık yüzde kaçı sularla kaplıdır?

Örnek vermek gerekir ise kuzey yarım kürenin yaklaşık olarak yüzde 61’i su ile kaplı iken, yaklaşık olarak yüzde 39’u da kara ile kaplıdır. Diğer bir yandan güney yarım kürenin yaklaşık olarak yüzde 81’i su ile kaplı iken, yaklaşık olarak yüzde 19’u da kara ile kaplıdır.

 Dünyanın Kaçta Kaçı Su İle Kaplıdır?

 Dünyayı insanlar ile birlikte tüm diğer canlılar için de yaşanılabilir kılan bilinen en önemli faktörlerden biri de su olmaktadır. Su canlılara hayat vermekte olan çok önemli bir bileşik olmaktadır. Dünyamızın üzerinde göller, okyanuslar, denizler ve de nehirler gibi pek çok su kaynağı yer almaktadır. Bu bağlamda dünyamızın yaklaşık olarak yüzde 70’i su birikintilerinden oluşmaktadır. Dünyadaki su oranı kara oranına kıyas ile daha fazla şekilde yer almaktadır. Dünyadaki su oranının fazla olması her zaman için daha önemlidir.

 Dünyanın Kaçta Kaçı Karalar İle Kaplıdır?

 Dünyada yer alan karaların oranı yaklaşık olarak yüzde 30 civarında olmaktadır. Bunu bağlamda dünyada yer alan kara oranı su oranına kıyas ile daha az olarak yer almaktadır. Ancak yarım kürelere göre belirlenmiş olan bu oranlar değişiklik göstermektedir.

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler