Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Konusuyla Dikkat Çeken Muhteşem Doğal Afet Filmleri

Konusuyla Dikkat Çeken Muhteşem Doğal Afet Filmleri
Konusuyla Dikkat Çeken Muhteşem Doğal Afet Filmleri

Konusuyla Dikkat Çeken Muhteşem Felaket ve Doğal Afet Filmleri

Doğal afet filmleri oldukça sevilen bir tür. Ne yazık ki bu türü sevenler iyi bir doğal afet filmi seçmekte oldukça zorlanıyor. Konusu ve efektleriyle 10 muhteşem afet filmine bakmaya ne dersiniz?

İyi bir doğal afet filmi izleyenleri müthiş duygu değişimlerine sürüklerken kötüsü ise komedi filmlerinden farksız oluyor. Oldukça yüksek bütçe istediği için çekilmesi zor olan filmlerin en iyi örnekleri ise Hollywood sinemasından çıkıyor.

👀👉👋👋En Uzun Süren 10 Yabancı Dizi Önerisi

Kıyameti Aratmayacak Selli, Hortumlu Doğal Afet Filmleri

 1- Lo Imposible-Kıyamet Günü (2012)

Kıyamet Günü, gerçek bir hayat hikayesine dayanıyor. 2004 yılında Tayland’da tatilde olan bir aile, Hint Okyanusu depremi ve tsunamiyle karşı karşıya kalıyor. Filmde ailenin hem hayatta kalma hem de kavuşma mücadelesine tanık oluyoruz.

Kıyamet günü, iyi kurgulanmış senaryosu ve gerçekçi oyuncuklarıyla diğer doğal afet filmleri arasında farklı bir yere sahip.

Süre: 1 saat 54 dakika

Ülke: İspanya

IMDB: 7,6

 2- Armageddon (1998)

Filmde, dünya’yı yok edecek büyüklükte bir göktaşı dünyaya yaklaşıyor. Bu göktaşının Dünya’yı yok etmesini engellemek için sondajcılardan oluşan bir grup toplanıyor. Grup hem kendilerinin hayatları hem de tüm dünya için mücadele veriyor.

Armageddon doğal afet bilim kurgu filmleri arasında yer alıyor. Vizyona girdiği 1998 yılında gündeme damgasını vuran film konusu ve oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor. Jonathan Hensleigh romanından uyarlanan, yönetmenliğini ise Micheal Bay’in yaptığı film aksiyon, bilim kurgu ve doğal afet filmleri severler için birebir.

Süre: 2 saat 30 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 6,7

 3-Contagion (2011)

Dünya’da ölümcül bir virüs ortaya çıkar. Bu öyle bir virüstür ki hava ve solunum yoluyla kolaylıkla bulaşabilir. Hastalıkla mücadele etmek için medikal bir ekip kurulur. Ekip hem virüs hem de endişe salgınına çözüm bulmaya çalışır. Bir yandan kişisel hayatları ile mücadele eden ekibin önlerinde zorlu bir görev vardır. 

Contagion, selli yangınlı doğal afet filmleri arasında değildir. Filmde konu daha sakin bir şekilde hayatı kontrol altına alan salgındır. 

Süre: 1 saat 46 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 6,7

 4-Twister (1996)

Twister, Jo ismindeki bir fırtına araştırmacısının yönettiği ekibi anlatıyor. Bu ekip Amerika’da sık sık gerçekleşen kasırga, hortum gibi doğal olayları araştırıyor. Ekibin amacı ise afetleri önceden tahmin edip insanları uyarmak. Ekibin eski üyesi bu amacı sağlayacak bir makine icad ediyor. Bunu üstüne ekip Bill’den yardım istiyor. Acaba Bill yardım edecek mi?

Pek çok afet filminde, olay örgüsü afetin görülmeye başladığı anda ortaya çıkar. Ancak Twister afeti önleme mücadelesini anlatan bir film. Bu yönüyle hem ilgi çekici hem de diğer doğal afet filmleri arasında değişik bir yere sahip. Pek çok ödül olan film oyuncu kadrosuyla öne çıkıyor.

Süre: 1 saat 53 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 6,4

 5-Miracle Mile (1988)

Biri sizi telefonla arasa ve 70 dakika içerisinde nükleer füzelerin şehre çarpacağını söylese ne yaparsınız? Miracle Mile, Harry ismindeki bir müzisyenin bu soru karşısında verdiği mücadeleyi anlatıyor. Hem sevdiği kadını hem de birçok insanın hayatını kurtarmaya çalışıyor. Zaman zaman yaşadığı çaresizlik, gerilim ve bol aksiyon izleyicilere pek çok duyguyu aynı anda yaşatıyor.

👀👉👋👋En Uzun Süren 10 Yabancı Dizi Önerisi

Gerilim doğal afet filmleri sevenlerin izlemesini tavsiye ediyoruz.

Süre: 1 saat 27 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 7

 6-World War Z (2013)

Güney Kore’de bir virüs salgını başlar. Bu virüs başka hiçbir virüse benzemez. Çünkü hastalığı kapanlar yaşayan birer ölü haline gelmektedir. World War Z’de normal savaş filmlerinin aksine yaşayan ölüler ve yaşayanlar savaşır.  

Brad Pitt’in başrolde olduğu World War Z bilim kurgu doğal afet filmleri sevenlerin hoşuna gidecek bir film.

Süre: 1 saat 56 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 7

 7-Apollo 13 (1995)

Apollo 13 ekibi bir uzay görevi için aya gitmeye hazırlanmaktadır. Dönemin en ünlü astronotlarını içeren ekip oldukça heyecanlıdır. Yolcukta her şey yolunda giderken bir anda tüm felaket senaryoları art arda gerçekleşir. Artık Apollo 13’ün dünyaya geri dönebileceği hatta aya gidebileceği bile belirsizdir. 

Apollo 13 doğal afet filmleri içerisinde uzay temasını kullanan bir başka film. Konusunu Amerika tarihindeki Apollo 13 görevinden alan film izleyenleri heyecanlandırıyor.

Süre: 2 saat 20 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 7,6

 8- Zor Saatler (2016)

Zor saatler dünya tarihindeki en büyük gemi kurtarma operasyonlarından birini anlatıyor. Gerçek bir hikâyeden uyarlanan film 1952 yılında geçiyor. 30 kişilik mürettebatı ile batan bir geminin kurtarılma mücadelesini aktarıyor. 

Orijinal ismiyle The Finest Hours aksiyon doğal afet filmleri türünün iyi bir örneği.

Süre: 1 saat 57 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 6,8

 9- Artçı Şok (2012)

Artçı Şok, 27 Temmuz 1976 yılında Çin’de gerçekleşen tarihin en büyük depremlerinden birini konu ediniyor. Tanghsan depremi olarak bilinen 7,8 büyüklüğündeki depremde 240 bin kişi hayatını kaybetmiştir. Filmde ise depremden sağ kurtulan bir annenin yapmak zorunda kaldığı seçimleri izliyoruz. 

Deprem doğal afet filmleri kategorisinde bulunan Artçı Şok bir depremin tüm yıkıcı etkisini izleyicilere aktarıyor.

Süre: 2 saat 15 dakika

Ülke: Çin

IMDB: 7,5

 10- Everest (2015)

Doğal afet hayatın oldukça içinde olduğu filmleri de genellikle gerçek hikayelere dayanıyor. Everest de bunlardan biri. 1996 yılında Everest dağına çıkan iki dağcıyı anlatıyor. Bu dağcılar iniş yolunda güçlü bir fırtınayla karşı karşıya kalıyorlar. Everest, yaşam ve ölümün arasındaki ince çizgiyi iliklerine kadar hissedeceğiniz bir film. 

Olabildiğince görsel efektlerden uzak durmaya çalışan film, dış mekanların güzelliğiyle büyülüyor. Yaşanmış doğal afet filmleri arasında kendine yer buluyor.

Süre: 2 saat 1 dakika

Ülke: ABD

IMDB: 7,1

👀👉👋👋En Uzun Süren 10 Yabancı Dizi Önerisi

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler