Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Dilberay Film Konusu Nedir ? Oyuncu Kadrosu Vizyon Tarihi !

 Dilberay Film Konusu, Oyuncu Kadrosu ve Vizyon Tarihi !

Usta oyuncu kadrosunun belirlenmesiyle oldukça merak edilen filmin yapımcılığını Aytaç Medya, Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film üstleniyor. Filmin yönetmenliğini ”Müslüm” filminin de yönetmenlerinin arasında yer alan Hakan Kırvavaç bilinen adıyla Ketche yapıyor. Bu durumda filmin çok daha fazla merak uyandırmasını sağlıyor çünkü ” Müslüm ” filmi gişede çok güzel yerlere gelmiş beğeniyle izlenmişti. 

Filmde yaklaşık iki yıl önce hayatını kaybeden sevilen sanatçı Dilber Ay’ın hayatının konu edildiği biliniyor. Ancak filmin tanıtım fragmanının yayınlanmasının ardından pek çok kişi filmin detaylarını araştırıyor. Sinemaseverler Dilberay filminin konusu ne ? ne zaman vizyona girecek? sorusunun yanıtını arıyor. Peki başrol olan Dilber Ay’ı oyuncu Büşra Pekin’in canlandıracağı yapımda oyuncular kim, konusu nedir? Dilber Ay filmi ne zaman vizyona girecek? İşte detaylar…
Daha fazla mesaj

Aytaç Medya,  Fikri Harika Prodüksiyon ve Metronom Film Yapım ortak yapımcılığıyla çekilen filmin dikkat çeken ve beğenilen afişinin tasarımını Emre Erdem ve ekibi üstleniyor. 15 alternatif arasından seçilen afişle ilgili  Erdem, “Dramatik bir yaşam öyküsüne sahip Dilber Ay’ın afiş tasarımını ele alırken, hayatındaki evreleri, yaşadıklarına etki eden karakterleri ve mekanı bir arada kullanmaya gayret ettik. Zorlu şartlarda ayakta durmaya çalışan bir kadını odak noktasına alan bu filmde, Dilber Ay’ın çevresini saran karakterler onu derin bir acının merkezine taşıyor. Çok zor yaşam koşulları içerisinden sıyrılıp huzurlu bir hayata gitme çabası, hazırladığımız afişin ana temasını oluşturuyor” dedi. 

Dilberay filmi oyuncu kadrosu

Merakla beklenen filmin başrolü olan Dilberay karakterine can verecek isim BKM yapımı Çok Güzel Hareketler isimli program tv hayatına adım atan Büşra Pekin olacak. Ayrıca Ayberk Pekcan, Nursel Köse, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçer gibi isimler de filmin kadrosunda yer alıyor.  2019’da hayatını kaybeden ünlü sanatçı Dilber Ay’ın biyografisini elen alan film dram türünde yer alıyor ve Dilber Ay’ın çektiği acılar, yaşadığı olaylar, yaptığı evlilik ve müzik hayatı detaylı şekilde ele alınıyor. Çekimleri  Adana, Sakarya ve İstanbul gibi farklı şehirlerde gerçekleştirilmiştir. Trajik bir hayat öyküsüne sahip olduğu herkes tarafından bilinen Dilber Ay, kendine has sesi ile Türk halkının akılına kazınmıştı. Beklenen film, CJ Entertainment aracılığıyla 4 Şubat 2022’de tüm Türkiye’de vizyona girecek.

Dilberay Filmi Konusu

 Vizyona girmek için gün sayan filmde Türk halkının sevilen sanatçısı Dilber Ay’ın zorlu yaşam şartları, talihsizlikleri ve  ve yaşadıklarını müziğiyle anlattığı hayatının detayları anlatıyor. 1 Ocak 1956’da  sekiz çocuklu yoksul bir ailenin kızı olan Dilber Ay Kahramanmaraş’ta bir çadırda dünyaya gelmiştir.  Küçük yaşta hayatına birçok acı sığdıran Dilber Ay kendinden büyük, tanımadığı bir adama satılarak evlendirildi. Dilber Ay istemediği bu evliliği sürdürmek zorundaydı. Kendisinin bu evlilikten çocukları oldu. Müzik hayatına devam etmek için mücadele veren sanatçı, şarkı söylediği için eşinden çok kez şiddet ve işkence gördü ancak yinede  yaşadıklarına rağmen sesinden ve müziğinden vazgeçmedi. Böylece hayatına başladığı yerden çok yukarıda sahnelerde zirveyi gördü. Mücadeleci ruhu ile mesleğinden vazgeçmeyen şarkıcı, şarkı söylemeyi hiç bırakmadı. 

Dilberay filmi ne zaman vizyona giriyor

 
Dilberay Film Oyuncuları 

Son dönemde oldukça merak edilen filmin başrolünü güzel oyuncu Büşra Pekin üstleniyor. Büşra Pekin Dilber Ay rolünü canlandıracak. Ayrıca filmde Zeliha Kendirci, Nursel Köse, Ayberk Pekcan, Deniz Şen Hamzaoğlu, Selen Uçer, Deniz Erdoğan, Kaan Güvenilir, Doğukan Güngör gibi ünlü isimlerde yer alıyor. 

 Karakterleri

  •  Büşra Pekin – Dilber ay
  •  Zeliha Kendirci – Genç Dilber Ay 
  •  Selen Uçer – Dilber Ay’ın Annesi 
  •  Ayberk Pekcan – Dilber Ay’ın babası
Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler