Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Gerçeğin Peşinde Fenomen Fırıldak Mustafa kimdir?

Fırıldak Mustafa lakabı ile tanınan Kütahyalı fenomen cinayete mi kurban gitti? sorusu yıllar sonra tekrar gündemde. Star TV ekranlarında Serap Paköz’ün sunumuyla yayınlanan gündüz kuşağı programı Gerçeğin Peşinde ‘de yıllar sonra tekrar gündeme gelen olay izleyenleri şaşkına uğratmaya devam ediyor. Peki Gerçeğin Peşinde Fenomen Fırıldak Mustafa kimdir? 

Asıl ismi Mustafa Erden olan fenomen 5 Mayıs 2014 tarihinde Kütahya’nın Simav ilçesinde kayıplara karışıyor.Bir işi olduğunu söyleyip 6 Mayıs 2014 günü saat 18.00 sıralarında Kekliktepe Mahallesi İsmail Hakkı Yıldırım Caddesi’ndeki evinden ayrılan Mustafa Erden (38),  Oğlunun gece boyunca eve gelmemesi ve telefonlarına cevap vermemesi üzerine baba Mehmet Erden, polis ve savcılığa Kayıp başvurusunda bulunmuştu. 8 yıl önce esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolan Mustafa olayı birçok kez emniyet tarafındada araştırılmış durumda. Geçen yıl cinayet soruşturması için Ankara ve Kütahya’dan Simav ilçesine gelen cinayet masası ekipleri, 5 günde yaklaşık 70 kişiyi sorgulamıştı. Cinayet büro ekiplerinin tüm detaylı çalışmaları bir sonuç vermezken, Mustafa Erden’in cep telefonu sinyali, son olarak kaybolduğu Kütahya’nın Simav ilçesinde olduğunu gösteriyordu.

Mustafa Erden’in dosyası cinayet şüphesiyle Simav Cumhuriyet Savcılığı tarafından yeniden açıldı !

Mustafa Erden’in, öldürülmüş olabileceği üzerinde duran ekipler, dosya üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. Son zamanlarda Gerçeğin Peşinde adlı  tv programında ‘da yayınlanan esrarengiz olay vatandaşın gündeminden düşmüyor. Gerçeğin Peşinde programına bağlanan yakınlarındanda anlaşıldığı üzere kayıp Mustafa etrafındaki insanlara borç para verdiği, ekonomik durumunun iyi olduğu ve küçük yaştan itibaren para biriktirdiği söyleniyor.

Kütahya’nın Simav ilçesinde çöplerden topladığı hurdaları satarak geçimini sağlayan fenomen ilk olarak 2010 yılı ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışmasında karşımıza çıkmıştı yarışmanın finalisti olan ‘Fırıldak Mustafa’ ülke çapında bir üne kavuşmuştu. Yarışmada ayrıca matematik alanında kendisine sorulan zor sorulara anında cevap verebilmesi ve zekası nedeniyle ‘Yağmur Adam’ lakabı takılmıştı.

 

POLİS VE JANDARMANIN ARAMALARINDAN SONUÇ ALINAMADI

Öte yandan, Simav’da polis ve jandarmadan oluşan arama ekiplerinin çeşitli tarihlerde Mustafa Erden’i ilçenin dört bir yanında aradıkları ancak bir sonuç çıkmadığı bildirildi.  acılı baba Mehmet ile gözü yaşlı annesi Fadime Erden, “Oğlum Mustafa’nın kimseye bir zararı dokunmazdı. Kendi halinde bir yaşam tarzı vardı. Bir yere gideceği zaman bize mutlaka haber verirdi. 6 Mayıs 2014 günü de akşam saatlerinde eve geldi, ‘Anne benim bir işim var. Onu görüp geleceğim’ diye evden ayrıldı. O saatten sonra kendisinden bir daha haber alamadık. Hayatından endişe ediyoruz. Cumhuriyet Savcılığı’na, polis ve jandarmaya bildirdik. Tüm aramalara rağmen izine rastlanmadı. Mustafa’mı gören varsa Allah aşkına bize bildirsin” diyor.

Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler