Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Gönül Dağı Rıfat Öldü Mü? Rıfat’a Ne Oldu?

Gönül Dağı Rıfat Öldü Mü? TRT1 ekranların hafta sonu Cumartesi yeni bölümüyle ekranlara gelen Gönül Dağı dizisi insanlar tarafından en çok takip edilen diziler arasında yer alıyor. Anadolu insanlarının hayatlarını sıcaklıklarını konu alan Gönül Dağın da çaycı Rıfat öldü mü izleyiciler tarafından araştırılmaya başlandı. Gönül Dağı 57. Bölüm 2. Fragmanın da Meryem tarafından terk edilen Rıfat’ın başına ne geldi. Detaylar yazımızda…

Gönül Dağı Çaycı Rıfat Öldü Mü?

Gedeli kasabasında kahvesi bulunan ve orada çaycılık yapan Rıfat Meryem’e bir gün mahalle arasında gezerken bir ses iştir. Sesten çok etkilenen Rıfat bu sesin kime ait olduğunu öğrenmek için aralık kapıdan içeri bakar. Orada keçisiyle konuşan Meryem’i görür ve görür görmez ondan çok etkilenir. Meryem’i görmek için artık her fırsatta mahalleye giden Rıfat artık Meryem’e tutulmuştur.

Çaycı Rıfat içindeki sesi dinler ve Meryem’le konuşma kararı alır. Meryem’in kör olduğunu bilmesine rağmen ona aşkını itiraf eden Rıfat Meryem’den de aynı karşılığı alınca çok mutlu olur ve gider durumu düğün yemekçisi annesine anlatır. İlk başlarda annesi istemese de Rıfat’ın ısrarına dayanamaz ve Meryem’i istemeye razı olur. Meryem’i isterler ve nişan olur.

Rıfat ile Meryem artık nişanlıdır. Meryem’in görmeyen gözlerini açtırmak için araştırma yapan Rıfat gezmedik doktor hastane bırakmaz. En sonun da bir doktor Meryem’in dosyasına bakar ve ameliyatla onun göreceğini Rıfat’a söyler. Ama bu ameliyat çok pahalıdır. Rıfat bu habere çok sevinir ve ilçesi Gedeli kasabasına geri döner ve durumu Meryem’e anlatır.  Ameliyat parasını denkleştirmek için kahvesini elinde ne var ne yoksa hepsini Mezarcı İlyas’ın oğullarına satar.

Ameliyat parasını denkleştiren Rıfat, Meryem’i hastaneye yatırır ve Ameliyat olmasını bekler. Ameliyat olan Meryem bir kaç gün hastane de yattıktan sonra göz bandajları açılır. Artık Meryem görüyor ve çok mutludur. Kasabaya dönen Meryem Rıfat ve kasaba halkı tarafından otogarda karşılanır. Rıfat’ı göstermek isteyen babasına hayır sen gösterme baba ben Rıfat’ı ben tanımak istiyorum diyen Meryem gider ve Taner’e sen misin Rıfat deyince Rıfat buna çok üzülür.

Meryem’in gözleri de açıldıktan sonra evlenmelerine bir mani yoktur. Rıfat’ın işini bahane eden Meryem’in bu evliliği gönlü olmadığı anlaşılmıştır. Lakin Rıfat Meryem’i çok sevdiği için bunun farkına varamamış gidip iş işini de hallettikten sonra düğün gününü netleştirmek için annesini de alıp Meryem’in babasıyla konuşmaya gider. Düğünü fazla uzatmak istemeyen babasına daha erken yaza mı yapsak diyen Meryem’e babası hayırlı işler uzatmaya gelmez iki tarafından hazırlığı tamam bu iş olacak der ve konuyu kapatır.

Gönül Dağı 57. bölümde ise Meryem tarafından terkedilen Çaycı Rıfat kendini dağlara vurur. Rıfat’ın kaybolduğunu anlayan kasabalılar onu didik aramaya başlarlar. Dağ da Rıfat’ı gören tek kişi divanedir. Divane onu arayanlara ”Yetişemedim Ciritçi Abdullah çok geç kaldık” der.

Gönül Dağı 57. Bölüm Fragmanı İzle

Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir Gönül Dağı…Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş icat… Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanı… Bozkır topraklarının süsü özgürlük timsali Yılki Atları… Nerde bir aşığın, bir yetimin kalbi kırılsa Gönül Dağından bir parça taş kopar derler ama büyük ama küçük… Sevdiklerine kavuşamayan aşıklara, savurduğu taşlarla kol kanat geren Gönül Dağı.. İzlerken yaşayacak, hissedecek, duygulanacak ve gönülden bağlanacaksınız…

Benzer İçerik: Gönül Dağı Kellerin Çaycı Rıfat Kimdir?

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler