Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Hac kurası ne zaman olacak? 2022 Hac fiyatları ne kadar?

Binlerce kişinin 2 yıldır beklediği açıklama geldi !

2019 yılından bu yana Covid-19 sebebiyle hayatımızda türlü değişiklikler ve kısıtlamalar yaşanırken bunlardan biride hac ibadetinin yapılamamasıydı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş konuyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı. Erbaş, hac ibadetinin artık yapılabileceğini duyururken detayları paylaştı. İşte detaylar…
Hac ibadetini yapmak isteyenlerin merak ettiği ” Hac kurası ne zaman olacak? 2022 Hac fiyatları ne kadar? ” soruları nihayet yanıt buldu. Ölmeden önce hac ibadetini gerçekleştirme hayali olan insanların 2 yıldır beklediği açıklama yapıldı.

Peki Hac kurası ne zaman olacak? 2022 Hac fiyatları ne kadar?

2022 Hac kurası detayları Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklaması ile netlik kazandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklaması sonrası hac konusu insanlar için daha çok merak konusu oldu. Hacı adayları gelişmeyi takip etmek için araştırmalara başladı. Yapılan açıklamada ertelenen hac ibadetinin tekrardan başlayacağı duyuruldu. Halk arasında heyecana yol açan bu gelişme kuraya katılmak isteyenlerin kura tarihini merak etmesine sebep oldu ancak bu sene  yeni kura çekilmeyecek ve 2019 yılındaki kurada çıkan ancak hac ibadetini gerçekleştiremeyenler bu sene hac ibadetini yapmaya diret olarak hak kazanacak.Hac kayıtları en son 2019 yılında 2 Ocak tarihinde başlayıp, 11 Ocak tarihinde sona ermişti. Önümüzdeki senenin kayıt tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Erbaş, kurada çıkanların hacca gitme imkanı edineceğini kontenjanın ise 30- 40 bin kişi ile sınırlı olacağını belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın önemli açıklaması !

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, haber kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiği iftar davetinde konuştu. Ali Erbaş, ülkemizdeki binlerce kişinin merak ettiği hac ibadeti konusuna açıklık getirmeyi ihmal etmedi. Gündemde bulunan diğer konularla alakalıda açıklamalarda bulundu. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’nın bu yıl ki hac ibadetine ilişkin yaptığı açıklamaya ilgili bilgi veren Erbaş, “2 yıldır malumunuz hac yapamadık. Suudi Arabistan’da sadece kendi içinde sembolik, bir miktar Müslümanla hac yapıldı. Bu sene inşallah 1 milyon kişiyle hac yapma kararı aldı, Suudi Arabistan. Detayları önümüzdeki haftalarda açıklayacağını söyledi. En son hacca götürdüğümüz miktarın hiç olmazsa yarısı kadar olur diye tahmin ediyorum ama bu benim arzum. Net rakamı inşallah Suudi Arabistan’dan alacağız.

Hacca götüreceğimiz vatandaşlarımızın kuralarını çekmiştik. O kurada 84 bin vatandaşımızın kurasını çektik. Yani hazır bekleyen şu anda 84 bin kardeşimiz var. Diyelim ki 30 bin, 40 bin kişi geldi. Bu 84 binden, ilk 30 bini ya da ilk 40 bini hacca gönderme imkanı bulmuş olacağız. Hakları baki, yalnız 65 yaşını geçmiş olanlar gidemeyecek. Bundan 20 gün kadar önce Suudi Arabistan ziyaretimiz oldu. Orada Hac Bakanlığı’yla görüştük. Umre konusunda artık Türkiye’de vaka sayılarının çok düştüğünü umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız olduğunu, çok arzulu olduklarını, talebimizi bildirdik. Onlar da Türkiye’deki vaka sayılarının düşmesini dikkate alarak umreyi açtılar. Bundan sonra umre serbest, arzu eden herkes umreye gidebilir. Ramazan Bayramı sonrası için planlamalarımıza başladık” diye konuştu.

 

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler