Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ?

Bu yıl yaz aylarına girerken her yıl olduğu gibi anne adayılarının aklında ”  Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ? ” sorusu yer alıyor. Anne adayları hem kendi sağlıkları hemde bebeklerinin sağlığı için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp araştırıyor. Hamileler güneşin yararlı vitaminlerinden faydalanırken aynı zamanda zararlı ışınlardan kendisini ve bebeğini korumaya çalışıyor. Bu nedenle 2022 yazına girdiğimiz bu dönemde  ”Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ? ” sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Yaz aylarında hamileler yaşadıkları ruhsal ve fiziksel değişikliğin stresini güzel bir tatil ile atmak isteyebilir hamilelerde güneşlenip, denize girebilir veya günlük yürüyüşlerini yapabilir. Bu etkinlikleri yaparken güneşin faydalarını alıp zararlı ışınlarından korunabilir. Peki hamilelerin kullanabileceği güneş kremleri nedir biliyor musun?

Yazımızda hamileler için güneş kremi nasıl seçilmeli ve hangi markalar tercih edilmeli, hepsini anlattık. Önerilerimizi okuyup ürünler arasından kendinize en uygununu seçebilirsiniz.

Hamileler hangi güneş kremini kullanabilir ?

Güneşin yaydığı UV ışınları, her dönemde cildi ciddi şekilde etkiliyor ve maruziyet süresi arttıkça kendiniz için bir korunma yöntemi bulmadığınız sürece lekelerden cilt kanserine doğru giden sorunlar yaratabiliyor. Bu nedenle bu ışınların zararlı etkilerinden sadece hamilelikte değil her dönemde korunmak gerekiyor.

Ama söz konusu hamilelik olunca işler  daha karmaşık bir hal alıyor. Güneş kremlerinin birçoğu içerisinde ciddi kimyasal maddeler barındırıyor. Bu ürünlerin cilt tarafından emilmesi de anne karnındaki bebek için tehlike yaratabiliyor. Bu nedenle mümkün olduğunca içeriği arındırılmış güneş kremlerini tercih etmen gerekiyor. Çünkü hamilelikte cilt lekelenmeye çok müsait. Ayrıca gebelik maskesi olarak adlandırılan kloazma da güneş ışınları etkisiyle meydana gelebiliyor ve hatta ciltte kalıcı olabiliyor. Bu yüzden sadece tatilde deniz kenarında güneşlenirken değil günün her saati günlük hayatınızda bir güneş kremi kullanmanız gerekiyor. Peki Hamilelerin Kullanabileceği Güneş Kremleri Nelerdir ? 

 Hamilelikte güneş kremi seçimi nasıl yapılmalı?

Her kremde olduğu gibi su bazlı ürünler tercih edilmeli.
Krem cilde uygun seçilmeli.
Cilt tarafından kolayca emilmeli, tabaka bırakmamalı.
Kesinlikle UVA ve UVB koruyucu içermeli.
Parfüm içermemeli.
Oksibenzon içeren ürünler kullanılmamalı. Bu maddenin bebekte gelişim problemlerine, düşüğe, doğum kusurlarına neden olabilir.
Paraben ve alkol içermemeli.

Piyasadaki en iyi güneş kremini senin için araştırdık !

1- Omega V50 Organik Çocuklar ve Hamileler İçin Güneş Kremi

 

2- Solante Pregna Gebelik Dönemi İçin Özel Güneş Koruma Kremi

 

3- Bioderma Phototerm Max Cream Güneş Kremi

4- La Roche Posay Anthelios XL Ultra Light Güneş Kremi

5- Roc Soleil Protexion Anti-Brown Spot Leke Karşıtı Güneş Koruma Kremi

Oyla post
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.