Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında Türkçe Dublaj İzle

Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında Filmi Full İzle. Dünya çapında en kaliteli bilim kurgu ve Fantastik filmlere imza atan Marvel son projesi Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında filmini sinemalarda izleyicilerle buluşturdu. Uzun zamandır yayınlanması beklenen film konusu ve oyuncu kadrosuyla bu hafta vizyondaki yerini aldı.

Doktor Strange 2 Konusu

Çoklu Evren Çılgınlığında, eski ve yeni mistik müttefiklerinin yardımıyla bilinmeyene yolculuk eden Doktor Strange’in macerlarını konu ediyor. Gizemli yeni bir düşmanla karşı karşıya olan Doktor Strange, bu süreçte Çoklu Evrenin akıllara durgunluk veren ve tehlikeli alternatif gerçekliklerini kat ediyor. “Doktor Strange”in devam halkası olan yapımda Sherlock dizisindeki kurgusal dedektif rolü ile ünlenmesinin ardından Wikileaks: Beşinci Kuvvet, Bilinmeze Doğru Star Trek ve The Imitation Game: Enigma gibi yapımlarda karşımıza çıkan Benedict Cumberbatch ünlü Doktor Strange’e bir kez daha hayat veriyor.

Doktor Strange 2 Oyuncuları

Başrollerin de Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor gibi isimlerin yer aldığı Doktor Strange 2 filmin de bir çok tanıdık yüzle karşılaşacaksınız. En iyi süper kahramanları canlandıran bu yüzleri bu filmde de sizlerle olacak.

Doktor Strange 2 Filmi İzle

“Doktor Strange” 2016 yılında karşımıza çıktığında, yine korku ağırlıklı filmler çeken Scott Derrickson’a emanet edilmişti. Aradan geçen zaman içerisinde serinin radikal bir karar daha alarak ikinci filmi, Sam Raimi’nin ellerine bıraktığını görüyoruz. “Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında” filminden klasik Avangers/Marvel havası bekleyenlerin biraz daha korku atmosferine çekilmek istendiği aşikar. Filmi kabaca yorumlarsak, bir avuç güçlü kuvvetli, özel güçlere sahip insanın birbirini öldürmek için yaptıkları onlarca savaştan, kovalama ve egzantirik atışlardan birini daha izledik diyebiliriz. Hikaye savruk olduğu için, (aslında üç karakter de ışıklı büyü kitabının peşinde) karakterlerin savruluşları esnasında, az da olsa çoklu evrenlere geçişin keyfini sürdük diyebilirim. Zaten paralel evrenin kapılarını “Spider-Man: No Way Home” ile aralamıştık, burada da iyice genişlediğini gördük. Nasıl ki “No Way Home”da birden fazla Spider Man’la karşılaştık burada da Dr. Strange muadilleri karşımıza çıkmış oldu. Bu diğer Marvel evreni filmlerini etkilemesi muhtemel bir geçerlilik olacak gibi duruyor.

Filme Raimi dokunuşuyla değişen şeyler olarak bakacak olursak; Strange’in zombi versiyonu (biraz iyi yürekli sanki) dahil olmak üzere, göz oyma, şeytani yaratıklar içeren sahneler ve tabii evrene yayılan aşk (Örümcek Adamın aşkına benzer) Raimi hayranları için beklenen ve az da olsa tatmin edici sahneler olarak durabilir ama Marvel hayranları, ortaya çıkan ölümsüz kahramanlara fazlaca zaman ayırılmadığı için rahatsız olabilir ve hatta bu yüzden filme uzak durabilir. Her ne kadar Raimi denge kurmaya çalışmışsa da film çokça korku sosuna (hatta korku komedi) bulanmış bir çoklu evren filmi olmuş! Bu arada çoklu geçiş evrenine baktığımızda diğer Avengers dünyalarına dalış yaptığı için pratikte çok da çoklu geçiş evreni yaptığını söylemek zorlaşıyor. Raimi’ye tekrar ufak bir parantez açarsak; biraz da on yıldır film çekmemenin acısını çıkarmış ve filme birikmiş çılgın fikirlerini fırlatmış dahi olabilir.

Biraz da Dr. Strange karakterini tekrardan anımsatmak gerekirse; gerçekten de kendisi Marvel evreninde yer alan oldukça yetenekli bir cerrah. Geçirdiği kaza sonucu ellerini kullanma yetisini kaybediyor ama başka bir yetenek, mistik sanatlar ustası olma yolunda yüce büyücü olma ünvanını elde ediyor. Tabii pelerini sayesinde uçabildiği gibi Agamotto’nun gözü sayesinde de bir telepat. Onu sinemada tam potansiyeline ulaşmış olarak “Avengers: Infinity War” filmiyle görsek de, genelde geri planda bırakılan bir karakter olduğu kanısı güçlü. Aşkına sahip çıkan ama delilik boyutuna varan güçlerinden dolayı ondan uzak duran Stange, sevdiği kadınla çoklu evrenlerde de karşılaşmaya devam ediyor ve ona şu lafı etmesine bile sebep oluyor: “Seni tüm evrenlerde seviyorum.” O kadar dağınıklığın içinde aşkın yolunu belli etmesi en azından iyi geliyor. Bir de bu filmde onu at kuyruklu olarak görmeyi, orta yaş krizi olarak yorumlamak doğru olur mu bilemedim ama farklı olduğu kesin!

Benzer İçerik: Hızlı Ve Öfkeli 10 Filmi Full İzle

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler