Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Blonde Filmi Full İzle | Marilyn Monroe Belgeseli Netflix (2022)

Beyaz elbisesi uçuşan eteğiyle hafızamız da yer edinen gelmiş geçmiş en büyük ikonlardan Amerikalı oyuncu Marilyn Monroe’nin hayat hikayesini anlatan belgesel Netflix platformunda sizlerle olacak. Belgeselin fragmanı yayınlanmasının ardından insanlar tarafından en çok araştıran belgeselden biri olan Blonde, Marilyn Monroe’nin hayat hikayesini üyelerle buluşturdu. İşte güzel oyuncunun merak edilen belgeseli hakkında bilgiler;

Marilyn Monroe Kimdir?

Marilyn Monroe 1 Haziran 1926 tarihinde Amerika’nın Los Angeles şehrinde bir devlet hastanesin de dünyaya geldi. Annesi ona Norma Jeanolan adını verdi. Biyografi yazarlarının çoğunluğu Norma Jeanolan biyolojik babasının Charles Stanley Gifford olduğunu iddia etseler de kanıtlanmış hiç bir bilgi bulunmamaktadır.

Doğumundan bir süre sonra annesi Norma Jeanolan bakım masraflarını karşılayamayarak kızını Katolik bir aileye evlatlık olarak verdi. Zamanla olanakları düzelen anne kızını geri almak istedi fakat aile Norma Jeanolan’ı annesine geri vermek istemedi. Yasal yollara başvuran Glady 1933 yılında kızının velayetini tekrar geri aldı. 1934 yılının Ocak ayında Glady’nin psikolojik rahatsızlığı nedeniyle hastaneye yatırılmasının ardından Norma Jeanolan’in bakımını bir çok aile üstlendi. 1935 yılının Eylül ayın da yetimhaneye yerleştiren Norma Jeanolan burada 3 yıl kaldıktan sonra 1938 yılının eylül ayın da yetimhaneden ayrılarak teyzesinin yanında yaşamaya devam etti. Hayatını düzene oturtamayıp bir çok sorunla karşı karşıya Norma Jeanolan yetimhaneye geri dönmek istemedi ve evlenmeyi bir çare olarak gördü. 19 Haziran 1942 tarihin de komşularının 21 yaşındaki oğlu James Dougherty ile 16. yaş gününün hemen ardından evlendi. İkinci dünya savaşının devam ettiği bu dönemde Amerika askerleri için propaganda ve eğitim amaçlı filmler çekmeye başladı. Konuyla ilgili belgeler toplayan fotoğrafçı David Conover, mühimmat üreten bir fabrika da çalışan Norma Jeanolan’ın fotoğrafını çekti. David Conover’ın çalışmaların da bir süre daha modellik yapan Norma Jeanolan, fabrika da işini bırakarak 1945 yılının Ağustos ayında Blue Book adlı Model ajansıyla sözleşme imzaladı. Maddi olarak zorluk çektiği bu dönemde daha fazla iş teklifi alabilmek için ajans direktörünün tavsiyesi ile saçlarını bir daha değiştirmemek üzere sarıya boyattı.

Bu değişim ile mankenlik ajansının kısa süre de en çok talep edilen modellerinden biri olan Norma Jeanolan güzelliğiyle Century Fox bilim şirketinin yöneticisi Ben Lyon dikkatini çekti. Başarılı geçen deneme çekiminin ardından 1946 yılının Ağustos ayında Century Fox şirketiyle sözleşme imzalayan Norma Jeanolan, Ben Lyon ile birlikte karar vererek ismini Marilyn Monroe olarak değiştirdi. Marilyn Monroe sinema sektörün de kariyer yapmasını istemeyen James Dougherty’den 1946 yılının Eylül ayında boşandı.

Blonde Filmini Nereden İzleyebilirim?

1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulan Netflix şuan da dünyanın en büyük dizi ve film platformu konumunda bulunuyor. Özgün yapımları ülkelere göre yayınlanan dizi filmleri kullanıcılarına sunan Netflix’e sizler de üye olabilir; cepte, tablette ya da bilgisayarda zaman mekan fark etmeksizin Google Play, AppGallery, Apple Store, Apple TV ve Android TV’den dizi ve filmleri izlemeye başlayabilirsiniz.

Popüler dizi ve film platformunda temel, standart ve özel olmak olmak üzere 3 farklı ücret ve ayrıcalıklara sahip plan yer alıyor. Bu paketlerin fiyatlandırmaları şu şekilde;

  • Temel Plan: Aylık 37,99 TL – Tek cihaz, 480p Çözünürlük
  • Standart Plan: Aylık 57,99 TL – İki cihaz, 1080p Çözünürlük
  • Özel Plan: Aylık 77,99 TL – Dört cihaz, 4K + HDR

Benzer İçerik: Ücretsiz Netflix-EXXEN-BluTV-GAİN-Disney Nasıl İzlenir? [Güncel 2022]

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler