Dizi Haberleri, Dizi Oyuncuları, Yabancı diziler, Dizi Özetleri, Dizi Fragmanları, Dizi Yorumları, Dizi Kıyafetleri

Peaky Blinders 6. Sezon Türkçe Dublaj İzle (Netflix)

Peaky Blinders 6. Sezon İzle, Peaky Blinders 6. Sezon Türkçe Dublaj İzle, Peaky Blinders 6. Sezon Bölümleri İzle.

Peaky Blinders 6. Sezon Türkçe Dublaj İzle. 2013 yılında BBC de yayın hayatına başlamış ve kısa sürede BBC’nin en çok izlenen dizilerinden biri haline gelmiştir. Uzun zamandır dizi takipçileri tarafından beklenen Peaky Blinders 6. Sezonu tekrar eski yayın yeri BBC de izleyenler ile buluştu. Kıyafetleri ve tarzlarıyla bir çok kişinin örnek aldığı Peaky Blinders 6. Sezon hakkında merak edilenleri haberimizde derledik.

Peaky Blinders 6. Sezon İzle

Orijinal Peaky Blinders çetesi, ekonomik zorluklar çeken işçi sınıfından çıkmış suçlulardan oluşsa da dizide gösterildiği gibi şık giyinirlerdi. Ancak gerçekte çete üyelerinin jilet taşımaları gerçekte pek olası olmadığı belirtiliyor. Çünkü o dönem de jilet Peaky Blinders gibi işçi sınıfından gelen bir çetenin ilk yıllarında karşılayamayacağı kadar pahalıydı. Şapka da jilet taşıma fikri John Douglas’ın ”A Walk Down Summer Lune” romanından gelmektedir.

Dizi İngiltere’nin Birmingham şehrinde geçmesine rağmen, çekimleri büyük ölçü de Liverpool ve Londra da gerçekleşmektedir. Bunu sebebi Birmingham’da dizinin geçtiği dönemi yansıtan çok az yer kalmış olması. Yine de zaman zaman Birmingham’da da çekimler yapılmaktadır. Dizinin tema şarkısı olan ”Red Right Hand” diziden önce Çığlık film serisinde ve Salak Ve Avanak filminde kullanılmıştır. Dizi de müfettiş Chester Campbell karakterini canlandıran Sam Neill ve Grace karakterini canlandıran Annabelle Wallis, diziden önce The Tudors dizisinde beraber rol almışlardır. Dizinin yaratıcısı Steven Knight, ilk başta Cillian Murphy’yi bu role yakıştıramamış. Bu yüzden de o sırada rol için görüştüğü bir diğer isim olan Jason Statham’a yönelmiş. Knight rolü Jason Statham’a vermek üzereyken Cillian Murphy’den gelen kısa bir mesaj fikrini değiştirmiş.

Steven Knight’ın onu bu rolde hayal edemediği için başka bir isme yöneldiğinin farkında olan Murphy ”Unutma ben bir oyuncuyum” yazmış. Dizi de özellikle Shelby ailesinin sigara ve alkol tüketimi normalin çok üzerinde. Bu aşırı sigra tüketimi, Cillian Murph’nin sezonda ortalama 3000 bine yakın sigara tüketmesini gerektiriyor. Başarılı oyuncu, bunun zararlarından kaçınmak için tütün veya nikotin içermeyen bitkisel sigaralar içmektedir.

Peaky Blinders 6. Sezon Nereden İzleyebilirim?

1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulan Netflix şuan da dünyanın en büyük dizi ve film platformu konumunda bulunuyor. Özgün yapımları ülkelere göre yayınlanan dizi filmleri kullanıcılarına sunan Netflix’e sizler de üye olabilir; cepte, tablette ya da bilgisayarda zaman mekan fark etmeksizin Google Play, AppGallery, Apple Store, Apple TV ve Android TV’den dizi ve filmleri izlemeye başlayabilirsiniz.
Popüler dizi ve film platformunda temel, standart ve özel olmak olmak üzere 3 farklı ücret ve ayrıcalıklara sahip plan yer alıyor. Bu paketlerin fiyatlandırmaları şu şekilde;

  • Temel Plan: Aylık 37,99 TL – Tek cihaz, 480p Çözünürlük
  • Standart Plan: Aylık 57,99 TL – İki cihaz, 1080p Çözünürlük
  • Özel Plan: Aylık 77,99 TL – Dört cihaz, 4K + HDR

Benzer İçerik: Ücretsiz Netflix-EXXEN-BluTV-GAİN-Disney Nasıl İzlenir? [Güncel 2022]

Derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Güncel Haberler